- Hoşgeldiniz

Büyükşehir’den sokak hayvanlarını yakalama eğitimi

Büyükşehir’den sokak hayvanlarını yakalama eğitimi sitemize 14 Şubat 2015 tarihinde eklenmiş ve 405 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Veteriner Şube Müdürlüğü tarafından Sokak Hayvanları yakalama ve toplama ekiplerine yönelik eğitim programları Gebze ve Kocaeli Sivil Toplum merkezinde 12 ilçeden 45 katılımcı ile gerçekleştirildi.Eğitimler Kocaeli Büyükşehir Belediyesi veteriner hekimleri tarafından verildi.

HASSASİYET ÇOK ÖNEMLİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen eğitim programında konuşan Veteriner Şube Müdürü Muhammed Feyzi Karabıyık ‘’ Ekiplerimizin yaptıkları işlerde hassas davranmaları gerekiyor.İlgilendikleri ve yakalamaya çalıştıkları birer canlı ve onları haklarına saygı göstererek işlerini yapmaları bizim için en önemli konudur.Eğitime katılan herkesi bu hassasiyet içerisinde çalıştığını ve çalışmaya devam edeceğini biliyorum ve katılımınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum’’ dedi.

ÇEŞİTLİ YAKALAMA TEKNİKLERİ ANLATILDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘’ Sokak Hayvanlarını Yakalama ve Toplama Eğitimi ‘’ gerçekleştirildi. Eğitim kapsamında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı veterine hekimler Koray Özgür ,Burçin Öztop ,Hüseyin Uzuner ,Mehmet Çetinkaya ve Şehnaz Bahar tarafından ; Üfleme borusu ile Köpek yakalama uygulamaları , alternatif kedi ve köpek yakalama teknikleri ,Yaralı hayvana yaklaşma ve hayvan davranışları ,zoonaz hastalıklar ve 5199 sayılı hayvanları koruma kanunu konulu eğitimler verildi.Eğitimlere katılım gösterenlere Büyükşehir tarafından sertifika takdim edilecek.

 

 

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :