- Hoşgeldiniz

Büyükşehirden şoförlere eğitim; uygulamayana ceza

Büyükşehirden şoförlere eğitim; uygulamayana ceza sitemize 12 Aralık 2014 tarihinde eklenmiş ve 273 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı Kara Ulaşım Şube Müdürlüğü’nün eğitim birimi, Kocaeli genelinde faaliyet gösteren toplu ulaşım aracı şoförlerine eğitim veriyor. Eğitimler Kocaeli Fuarı içerisindeki Sivil Toplum Merkezi(STM)’nde gerçekleştiriliyor. Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı tarafından toplu taşıma ve servis personellerine eğitim verilmesi çalışmaları kapsamında yolcu- sürücü ilişkileri, ilk yardım, araçlarda güvenlik ve ulaşım mevzuatı konularında eğitim veriliyor.

ŞİKAYET EDİLEN ŞÖFÖRE CEZA VERİLİYOR

İlimizde ulaşım sektöründe faaliyette bulunan tüm şoförler, işlerinde profesyonellik kazanması noktasında eğitim desteği alıyor. Kara Ulaşım Şube Müdürlüğü’nün eğitim birimi, eğitim çalışmalarını 2 yılda bir tazeleyerek Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) olma hedefinde hızla ilerliyor. Eğitimlerde edindiği tecrübeyi diğer Büyükşehir Belediyeleri ve kurumların eğitim birimleri ile paylaşarak gelişimlerine de destek veriyor. Büyükşehir Belediyesi, servis ve toplu taşıma aracı sürücüleriyle ilgili şikâyetlerde de cezai müeyyide uygulanıyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından devamlı denetlenen servis ve toplu taşıma araçları sürücüleri yolculara hoş görülü ve kibar davranılması hususunda uyarılıyor.

SÜRÜCÜ ŞİKAYETLERİ AZALDI

2006 yılından bu yana Servis Sürücüleri Eğitim Programı ve Toplu Taşıma Sürücü Eğitim programları düzenleyen Kara Ulaşım Şube Müdürlüğü’nün eğitim birimi, eğitimleri; İzmit’te STM’de Gebze’de ise Gebze Eğitim Merkezi’nde yapıyor. 2014-2015 eğitim ve öğretim yılının başlaması ile ilimizde hizmet veren servis ve toplu taşıma sürücü personellerinin eğitim çalışmaları devam ediyor. Sürücülere verilen eğitimlerle birlikte 444 11 41 numaralı Ulaşım Çağrı Merkezi’ne gelen sürücü şikayetlerinin azaldığı, memnuniyet oranının arttığı gözlendi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :