- Hoşgeldiniz

Büyükşehirden Seminer:Meme kanserinde kontrol şart

Büyükşehirden Seminer:Meme kanserinde kontrol şart sitemize 19 Ekim 2013 tarihinde eklenmiş ve 439 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Büyükşehirden Seminer:Meme kanserinde kontrol şart

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı’nda personele yönelik eğitim semineri düzenledi. Büyükşehir Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen seminerde erken teşhisin önemine değinilerek kendi kendine muayene teknikleri hakkında bilgiler verildi.

BİLİNÇLENDİRME AYI

Büyükşehir Belediyesi hizmet içi eğitimlerine devam ediyor. Ekim ayının Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı olması nedeni ile bu kez kadınlara yönelik seminer düzenlendi. Sağlık Bakanlığı Kocaeli Halk Sağlığı Müdürlüğü KETEM doktoru Ebru Özuslu, tarafından verilen seminerde merak edilen konularda önemli bilgilendirmeler yapıldı.

DÜZENLİ KONTROL

Özuslu, meme kanserinde erken teşhisin önemine değinerek 20 yaşından sonra her kadının ayda bir kez düzenli olarak kendi kendine meme muayenesi yapması gerektiğini kaydetti. Ayrıca klinik muayenelerinin de 20 yaşından sonra 2-3 yılda bir kez 40 yaşından sonra ise yılda bir kez hekim tarafından yapılmasının çok önemli olduğunu ifade etti.

SORULARA CEVAPLAR

Büyükşehir personelinin merak ettiği konularda sorular da sorduğu eğitimde 40 yaşından sonra düzenli olarak 2 yılda bir kez mamografi çekilmesinin gerektiğinin aktarıldı. Çeşitli nedenlerle risk grubundaki kadınların mamografi çekim aralığının ve yaşının hekim tarafından belirlenmesinin daha doğru olacağı hatırlatıldı.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz