- Hoşgeldiniz

Büyükşehir’den Şeb-i Arus töreni

Büyükşehir’den Şeb-i Arus töreni sitemize 15 Aralık 2013 tarihinde eklenmiş ve 481 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Büyükşehir’den  Şeb-i Arus töreni

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Hz. Mevlana’nın vuslatının 740. Yıldönümü dolayısıyla 16 Aralık Pazartesi akşamı Şeb-i Arus etkinliği düzenleyecek. Geleneksel hale gelen etkinlik SDKM’de 20.00’de başlayacak.

MUHTEŞEM BİR PROGRAM HAZIRLANDI

“En Sevgili ile Buluşma, Mevlana Rubaileri” adı altında düzenlenecek etkinlikte Hz. Mevlana hakka yürüyüşünün yıldönümünde en önemli eseri Mesnevi’den okunacak bölümler ve ilahiler ile anılacak. Şeb-i Arus etkinliğine ünlü tiyatro sanatçısı Kenan Işık, müzisyen ve besteci Yücel Arzen ile duayen bestekar Amir Ateş de katılacak.

KENAN IŞIK, AMİR ATEŞ VE YÜCEL ARZEN

Program, İranlı solistler tarafından orijinal dili olan farsça gazel, mesnevi ve beyit okumaları ile başlayacak. Gecede ünlü müzisyen-besteci Yücel Arzen özel besteleri ile orkestra şefi olarak sahne alacak. Kocaeli’nin yetiştirdiği duayen bestekar-müzisyen Amir Ateş ise anlamlı gecede ilahiler seslendirecek. Şeb-i Arus programı ünlü tiyatro sanatçısı Kenan Işık’ın seslendireceği şiirsel metinler ile sona erecek. Ücretsiz etkinliğe tüm Kocaelililer katılabilecek.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz