- Hoşgeldiniz

Büyükşehir’den ‘’Nezaket ve Protokol Kuralları’’ Semineri

Büyükşehir’den ‘’Nezaket ve Protokol Kuralları’’ Semineri sitemize 02 Mart 2015 tarihinde eklenmiş ve 303 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi hizmet içi eğitimler kapsamında‘’ Nezaket ve Protokol Kuralları ‘’ semineri düzenledi. Büyükşehir Meclis Salonu’nda yapılan seminerde Okan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Yaprak Tecir, sadece iş hayatında değil günlük yaşamda da uyulması gereken davranışlar hakkında bilgiler sundu.

FARKLI KONULARDA ÇEŞİTLİ BİLGİLER VERİLDİ

Büyükşehir Belediyesi personeli tarafından takip edilen seminerde iletişim, profesyonellikte nezaketin önemi, protokolün tanımı ve protokol kuralları, makamda davranış kuralları ve hitap, üstlerle olan ilişkiler, toplantılar, resmi açılış ve törenlerde konuşmalar, telefon görüşmeler, resmi davetler ve kılık kıyafet konuları işlendi.

TOKALAŞMA ÖNEMLİ BİR KONU

Tokalaşırken yapılması gerekenlere dikkat çeken Dr. Yaprak Tecir’’ Tokalaşırken dikkat etmemiz gereken kurallar vardır. Bunların başında tokalaşmaya kimden ve nasıl başlayacağımız gelir. Bir ortamda birden fazla kişi ile tokalaşmamız gerekiyor ise ayağa kalmamız, yaş ve kıdem olarak önde gelen bireyden başlayarak tokalaşmaya başlamamız gerekmektedir’’ dedi.

ABARTIDAN KAÇINMAK GEREKLİ

Gerçekleştirilen seminerde protokol ve görgü kurallarının gerektiği gibi kullanılmasının ve abartıdan kaçınılmasının altı çizildi. Her şeyin gerektiği kadar yapılması görgü kurallarının en önemli unsurun olduğunun dikkatini çeken Tecir’’ Önemli olan olduğumuz gibi görünmektir. Kendimize 2 beden büyük ceket giyerek olduğumuzdan farklı görünmeye çalışmak bize itibar kazandırmaz’’ dedi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :