- Hoşgeldiniz

BÜYÜKŞEHİR’DEN MUHTAÇLARA YARDIM

BÜYÜKŞEHİR’DEN MUHTAÇLARA YARDIM sitemize 08 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 529 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

BÜYÜKŞEHİR’DEN MUHTAÇLARA YARDIM

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sosyal güvencelerinin karşılamadığı sağlık giderlerini ödeyemeyecek durumda olan vatandaşların sağlıkla ilgili ihtiyaçlarını karşılıyor. İhtiyaç sahibi vatandaşların tedavi, ilaç ve medikal masrafları karşılanarak zor durumda kalmasının önüne geçiliyor.

HİZMET VERİMİ ARTTI

Büyükşehir Belediyesi, yardıma muhtaç vatandaşların her zaman yanında olmaya devam ediyor. Büyükşehir bu kapsamda sosyal güvenceden yoksun veya sosyal güvencelerinin karşılamadığı sağlık giderlerini ödeyemeyecek vatandaşların sesine kulak veriyor. Büyükşehir, yapılan sağlık yardımlarını SGK’nın her sene artan hizmetleri ile paralel yürütüyor.

603 BİN 800 TL HARCANDI

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yapılan sağlık yardımları 2004 yılından itibaren yürütülüyor. SGK’nın karşılamadığı noktalarda sağlanan hizmet ile bu güne kadar 321 vatandaşın ilaç, tedavi masrafları karşılanarak dertlerine derman olundu. Muhtaç vatandaşlara ilaç, tedavi masrafları için 603 bin 800 TL harcandı.

SADECE İLAÇ, TEDAVİ DEĞİL

Vatandaşların imdadına yetişen sağlık yardımları sadece ilaç, tedavi, masraflarından ibaret değil. İhtiyaç sahibi vatandaşlara hayatlarını sürdürmede büyük yardımcı olan tekerlekli sandalye yardımı da sağlanıyor. Bu güne kadar 236 kişiye akülü, 184 kişiye ise manüel tekerlekli sandalye yardımı yapıldı.

GERÇEK YARDIMLAR

Öte yandan doktor tarafından tavsiye edilen 294 vatandaşa mekanik hasta karyolası, 616 vatandaşa hasta bezi ve 55 vatandaşa işitme cihazı sağlandı. Yardım verilen kişiler ise değerlendirmeler sonucunda belirleniyor. Tespit çalışmaları ve komisyon değerlendirmeleri sonucunda sağlık yardımı yapılacak gerçek kişilerin belirlenmesi sağlanıyor. Böylece vatandaşlar Büyükşehir’in sağladığı yardımlarla hayata tutunuyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz