- Hoşgeldiniz

Büyükşehir’den İhtiyaç Sahiplerine Yardım

Büyükşehir’den İhtiyaç Sahiplerine Yardım sitemize 14 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 526 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Büyükşehir’den İhtiyaç Sahiplerine Yardım

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yangın ve sel gibi afet durumlarında ev ve eşyaları zarar gören ihtiyaç sahibi vatandaşlara nakdi veya eşya yardımında bulunuyor. Bu güne kadar 598 aileye 1 milyon 216 bin TL nakdi afet yardımı yapılırken 1140 aileye ev eşyası yardımında bulunuldu.

 

EVİ, EŞYASI ZARAR GÖREN

Büyükşehir Belediyesi darda kalmış vatandaşların dertlerine derman olmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yürütülen hizmet ile yangın nedeni ile evleri yanan, sel gibi afetlerde ev eşyaları tahrip olan ihtiyaç sahiplerine de sahip çıkılıyor. Bu kapsamda yardıma muhtaç olduğu belirlenen ailelere nakdi yardım veya ev eşyası yardımı yapılıyor.

1 MİLYON 216 BİN TL

Sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde sağlanan yardımlarda şimdiye kadar 598 aileye nakdi yardım sağlandı. Özellikle yardıma muhtaç olduğu tespit edilen ailelere 1 milyon 216 bin TL değerinde yardımda bulunuldu. Ayrıca ev eşyası zarar gören 1140 aileye de ev eşyası yardımı yapıldı. Böylece evsiz kalan vatandaşların dertlerine derman olundu.

 

KONTEYNER YARDIMI

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi evsiz vatandaşlara yönelik konteyner yardımı da gerçekleştiriyor. 2011 yılında başlatılan hizmet ile mağdur vatandaşların evsiz kalmaması sağlanıyor. Hizmet ile bu güne kadar 11 aileye konteyner verildi. Aileler 21 metre karelik konteynerler ile yaşamlarını sürdürmesi sağlanıyor.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz