- Hoşgeldiniz

Büyükşehir’den Gönüllü İtfaiyecilere araç

Büyükşehir’den Gönüllü İtfaiyecilere araç sitemize 28 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 470 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Büyükşehir’den Gönüllü İtfaiyecilere araç

Gönüllü İtfaiyecilik uygulamasını geniş kitlelere yaymak için çalışmalarını sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, eğitimler sonunda sertifika verdiği gönüllüleri muhtemel olaylara hazır hale getiriyor. Kartepe’ye bağlı Akmeşe Mahallesi’nde 16 gönüllüye daha eğitim veren Büyükşehir İtfaiyesi, mahallede kurduğu gönüllü müfrezeye bir de itfaiye aracı tahsisi etti. Gönüllü İtfaiyeciler bölgedeki yangın ve benzeri olaylara bu araçla anında müdahale edebilecek.

12 METRELİK İTFAİYE ARACI

İtfaiye Dairesi Başkanlığı Afkom Şube Müdürlüğüne bağlı Gönüllü İtfaiyeciler Birimi 16 kişiye daha gönüllü itfaiyecilik eğitimi verdi. Kartepe ilçesi Akmeşe mahallesinde kurulan Gönüllü Müfrezesine 12 metrelik merdivenli itfaiye aracı tahsis edildi. 5 ton su taşıma kapasiteli olan araç Akmeşe Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Halil İnciel’e teslim edildi.

7/24 HAZIRLAR

Stajlarını tamamlayan gönüllü itfaiyeciler çevre köylerde meydana gelebilecek yangın olaylarına karşı 7/24 hazır şekilde kurulan müfrezede görev yapacaklar.Daha öncede kurulan ve itfaiye aracı bulunan müfrezeler Gebze Mollafenari ve Pelitli Köyü, Kandıra Araman Köyü ve İzmit İshakçılar Köyü’nde hizmet veriyor.

Son Güncelleme : 28.04.2013 11:40:39

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz