- Hoşgeldiniz

Büyükşehir’den engellilere tekerlekli sandalye yardımı

Büyükşehir’den engellilere tekerlekli sandalye yardımı sitemize 22 Temmuz 2013 tarihinde eklenmiş ve 575 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Büyükşehir’den engellilere tekerlekli sandalye yardımı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sosyal güvencelerinin karşılayamadığı ve sağlık giderlerini ödeyemeyecek durumda olan engelli vatandaşların tekerlekli sandalye ihtiyaçlarını gideriyor. 2005 yılından itibaren 942 kişiye 1 milyon 127 bin TL değerinde manüel ve tekerlekli sandalye yardımında bulunuldu.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yapılan sağlık yardımları 2005 yılından itibaren yürütülüyor. Sağlık giderlerini ödeyemeyecek durumda olan engelli vatandaşlara yapılan hizmet ile bugüne kadar 474 akülü tekerlekli sandalye ile 468 manüel tekerlekli sandalye yardımında bulunuldu.

1 MİLYON 127 BİN TL

İhtiyaç sahibi vatandaşların dertlerine derman olan Büyükşehir bu zamana kadar akülü tekerlekli sandalyeye 903 bin 803 TL, manüel tekerlekli sandalye ye ise 123 bin 716 TL harcandı. Büyükşehir’in yaptığı bu yardımlar sayesinde engelli vatandaşların hayatı kolaylaşıyor ve vatandaşın zor durumda kalmasının da önüne geçiliyor. Böylece vatandaşlar Büyükşehir’in sağladığı yardımlarla hayata tutunuyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz