- Hoşgeldiniz

Büyükşehir’den aile içi iletişim eğitimi

Büyükşehir’den aile içi iletişim eğitimi sitemize 23 Mart 2015 tarihinde eklenmiş ve 274 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu Salonu’nda İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen ‘’ Aile içi İletişim ‘’ konulu seminer İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu ve aynı zamanda yaşam koçluğu ve kişisel gelişim alanında yetkin davranış bilimleri uzmanı Filiz Çınar tarafından eğitim gerçekleştirildi. Eğitime Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde stajyer olarak görev yapan öğrenciler katıldı.

SAĞLAM ADIMLAR ATMALIYIZ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimde konuşan Filiz Çınar ‘’Bu hayat yolculuğunda daha ilk adımdan yenilmiş ve kaybetmiş gibi davranır ve hissedersek, dışarıdan gören herkes bize yenilmiş bir insan olarak bakar ve öyle davranır. Bu yüzden önce kendimizden emin sağlam adımlar ile hareket etmeli ve başkalarından çok kendimiz için karar vermeliyiz’’ dedi.

KENDİMİZDEN BAŞKA KİMSEYİ DEĞİŞTİREMEYİZ

Gerçekleştirilen eğitimde kişinin başkalarını değiştirmeden önce kendisini değiştirmesi gerektiği, mutluluğun ancak kendi hatalarımızı tespit ederek bitirmemiz ile biteceğinin altını çizen Filiz Çınar ‘’Bir insan çevresinde bulunan sevdiği insanları ve ailesinin davranışlarını değiştirmeye çalışır. Fakat insan yalnızca kendi isterse değişir ve bizim de sevdiğimiz insanları olduğu gibi kabul etmemiz gerekir ’’ dedi.

BİR İŞİ YAPMAK İÇİN İSTEMEK YETERLİDİR

Büyükşehirde görev alan stajyer öğrencilerin katıldığı eğitimde faydalı bilgiler veren Filiz Çınar ‘’Bir insan yapmak istediği neyse onu yürekten istemeli ve onun için çaba harcamalıdır. Çaba Harcamadan herhangi bir gelişme sağlanamaz. Bir işi başarmanın ilk adımı da yürekten o işi istememiz, beynimizde bitirmemizdir. Çaba harcamadan hiçbir şey başaramayız, bunun içinde hiçbir mazeretin arkasına saklanmamalı başarıya giden yolda emin adımlarla ilerlemeliyiz. Başarı faktörü çevremizi de değiştirir çünkü insanlar donanımlı insanlarla iletişim kurmak ister. Başarı ve kendimizden emin olmak hayatımızı baştan sona olumlu yönde değiştirir ‘’ dedi.

İNSANLAR SEVİLDİKLERİNİ DUYMAK İSTER

Eğitimde konuşmasını sürdüren Filiz Çınar ‘’ Her insan sevmek ve sevildiğini bilmek ister bunun en önemli koşulu ise karşılıklı saygıdır. İletişim kurarken bunu doğru şekilde yapmalı ve karşımızda ki kim olursa olsun onu dikkatle dinlemeliyiz. Kimseye karşı kin, öfke duymamalı onları düşünceleri yüzünden yargılamamalıyız’’ dedi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :