- Hoşgeldiniz

Büyükşehir ‘Yenilenebilir Enerji Eğitimi’nde örnek oldu

Büyükşehir ‘Yenilenebilir Enerji Eğitimi’nde örnek oldu sitemize 03 Mart 2015 tarihinde eklenmiş ve 296 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Türkiye Belediyeler Birliği, Belediyeler Akademisi kapsamında gerçekleştirilen ve Türkiye’nin örnek belediyeleri ve kamu kurum kuruluşlarının katıldığı Yenilenebilir Enerji Eğitimi, Ankara’da yapıldı. Eğitime davet edilen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Enerji Şube Müdürlüğü, hayata geçirilen çalışmaları katılımcılara anlattı. Büyükşehir Belediyesi sunumu katılımcılardan büyük ilgi gördü.

KONUSUNDA UZMAN KURUM VE KURULUŞLAR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin davet edildiği “Yenilenebilir Enerji Mevzuatı, Uygulama Projeleri ve Uygulama Süreçleri Eğitimi” kapsamında gerçekleştirilen etkinliğe, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Başkent Üniversitesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri katıldı. Yenilenebilir Enerji Kaynağı konusunda uzman kurum ve kuruluşların katıldığı eğitimde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Rüzgar, Güneş, Biyogaz gibi uygulamaları sunum eşliğinde anlatıldı.

ÖRNEK PROJELER

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Enerji Şube Müdürlüğü Elektrik Mühendisi Ahmet Gencer tarafından aktarılan sunumda Sekapark, Doğu Kışla Parkı, Gaziler Dağı gibi noktalarda kurulan Rüzgar Türbini ve Güneş Panelleri, Biogaz Enerji Üretim Santralleri hakkında bilgi verildi. Enerjinin etkin ve verimli kullanılmasına dair örnek çalışmalardan bahsedilen sunumda katılımcılar hayata geçirilen bu projelerin diğer kuruluşlara örnek olacağının altını çizdi. Konuk katılımcılar Büyükşehir Belediyesi yetkililerine merak ettikleri konularda sorular sordu.

İKİ GÜN SÜRDÜ

İki gün süren eğitimlerde katılımcılara “Ülkemizin Yenilenebilir Enerji Potansiyeli ve Kullanımı”, “Yenilenebilir Enerji Mevzuatı”, “Rüzgâr ve Güneş Enerjisine Dayalı Proje Geliştirme”, “Türkiye’deki GES Yatırımları Değerlendirilmesi” ve “Güvenli ve Yeşil Bina TSE Sertifikasyon Standardı” gibi konularda sunumlar yapıldı. Ayrıca eğitimin son gününde Türkiye’nin ilk yeşil binası ziyaret edildi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :