- Hoşgeldiniz

Büyükşehir sporu tabana yayıyor

Büyükşehir sporu tabana yayıyor sitemize 16 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 542 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Büyükşehir sporu tabana yayıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, sporu tabana yaymak ve geleceğin sporcularını yetiştirmek amacıyla başlattığı Spor Okulu Projesi’ne yönelik yatırımını sürdürüyor. 12 ilçede ve 8 ayrı branşta verilen spor eğitiminin gerekli araç-gereç ve malzemeleri düzenli olarak Büyükşehir Belediyesi tarafından temin ediliyor.

12 İLÇEDE VE 8 AYRI BRANŞTA SPOR EĞİTİMİ

Spor Okulları bünyesinde eğlenceli atletizm, cimnastik, masa tenisi, futbol, satranç, hentbol, voleybol ve basketbol olmak üzere toplam 8 ayrı branşta eğitim veriliyor. Eğitimlere 8-9 yaş grubu çocukları katılıyor. Söz konusu branşların spor araç-gereç ve malzemeleri Büyükşehir Belediyesi tarafından temin edilerek okul spor tesislerine gönderiliyor.

MALZEMELER TEMİN EDİLİYOR

Malzeme yardımı içinde cimnastik minderlerinden branş toplarına, masa tenisi masalarından eğlenceli atletizm setlerine varıncaya kadar gerekli tüm gereçler yer alıyor. Bunun yanı sıra Büyükşehir Belediyesi çocuklara üzerinde spor okulu amblemli tişört ile antrenörlerine de eşofman veriyor.

TİTİZ TAKİP

Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Spor Şube Müdürlüğü aracılığıyla yürüttüğü Spor Okulu Projesi’nin adeta üzerine titriyor. Spor Okulları antrenörleri ile sürekli dirsek teması halinde olan Büyükşehir Belediyesi, çocukların ders saatleri ve katılım durumlarını kontrol ediyor. Bunun yanı sıra ilçe koordinatörleriyle her ay düzenli olarak Gençlik Spor Şube Müdürlüğü’nde değerlendirme toplantıları yapılıyor. Toplantılarda ilçe koordinatörleri spor okullarıyla ilgili raporlarını ve değerlendirmelerini yetkililerle paylaşıyor.

İKİNCİ DÖNEMDE DE AYNI HEYECAN

Birinci dönemi geçtiğimiz haftalarda tamamlayan ve bu dönem öğrencilerine Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nun katımıyla sertifikalarını veren Spor Okulları ikinci dönemde de aynı kararlılıkla yoluna devam ediyor. İkinci dönemi Haziran ayı itibariyle tamamlayacak olan Spor Okulları dönem sonunda muhteşem bir final gösterisi gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

BÜYÜKŞEHİR’İN PROJE ORTAKLARI

Büyükşehir Belediyesi, spor adına başlattığı önemli projesi kapsamında Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile birlikte çalışıyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz