- Hoşgeldiniz

Büyükşehir personeline resmi yazışma eğitimi

Büyükşehir personeline resmi yazışma eğitimi sitemize 11 Mart 2015 tarihinde eklenmiş ve 312 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına” Resmi Yazışma Kuralları” konulu eğitim semineri verildi. Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşen seminer, Başbakanlık İdareyi Geliştirme Başkanlığı Uzmanı Talat Bayraktar tarafından gerçekleştirildi.

RESMİ YAZIŞMALAR NASIL YAPILMALIDIR

Kamu yönetiminin etkili ve verimli çalışmasının en önemli unsurlarından birinin resmi yazışmalar olduğunu belirten Bayraktar, “kamu kurumları faaliyetleri gereği kendi aralarında gerçek ve tüzel kişilerle iletişim sağlamak için her gün çok sayıda resmi yazışma yapıyor. Kamu kurumları tarafından hazırlanan yazıların kurallara bağlanması, gerek içerik gerekse şekil olarak bazı esaslarla ilgilidir. Yazılarda birliğin sağlanması, yazışmaların kontrol altına alınması ve işlemlere resmi bir kimlik kazandırılması açısından önemlidir” dedi.

YENİ YÖNETMELİKLE İLGİLİ BİLGİLER AKTARILDI

Eğitim seminerinde, geçtiğimiz aylarda değişikliğe uğrayan yönetmelikle ilgili resmi belgelerin özellikleri, üst yazı yazılmasının şekli ve uygulanacak esaslara ilişkin yapılan uygulamalarla ilgili örnekler de verildi. Elektronik ortamda hazırlanan resmi evraklarda, uygulanacak yazı tipi ve harf büyüklüğü konusunda bilgiler aktaran Bayraktar, Times New Roman 12 puntonun yanı sıra yeni düzenlemeyle artık Arial 11 punto da kullanılabildiğini söyledi. Belediyelerin ilgili yönetmeliklerini yayınlanan usul ve esaslara göre düzenleyebileceklerini belirten Bayraktar, resmi evrakta alıntıların tırnak içerisinde ve italik olarak yazılabileceğini de belirtti.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :