- Hoşgeldiniz

Büyükşehir Personeline Lisansüstü eğitim teşviki

Büyükşehir Personeline Lisansüstü eğitim teşviki sitemize 24 Aralık 2014 tarihinde eklenmiş ve 360 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi personelinin, Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) bünyesinde lisansüstü eğitimden faydalanması adına gerçekleştirilen protokolün imzaları Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve KOÜ rektörü Prof. Dr. Saadettin Hülagü tarafından atıldı.

YÜZDE 30’UNU ÖDEYECEKLER

Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Makamında gerçekleştirilen protokol imza töreninde, 300 personeli kapsayacak olan lisansüstü işbirliği protokolü imzalandı. Lisansüstü programından faydalanacak olan personelin eğitim ücretinin yüzde 50’sini belediye, yüzde 20’sini üniversite, yüzde 30’unun ise öğrenciler tarafından karşılanacağı duyuruldu.

İLK YIL 100 PERSONEL

5 yıl boyunca geçerli olacak protokolün ilk yılında 100 personel, diğer 4 yılda ise 50’şer personelin lisans üstü eğitim hakkından yararlanacağı duyuruldu. İmza töreninin ardından protokol içeriği hakkında bilgi veren KOÜ Rektörü Prof. Dr. Saadettin Hülagü, “19 seneden beri KOÜ bünyesinde çalışmaktayım. Belediye ile çok sıkı diyologlarımız oldu. Yeni görev dönemimde de bu diyolog oldukça sık olacak. Üniversitesine sahip çıkan bir belediyemiz var. Personelinin eğitim çıtasını yükseltmek isteyen belediyemizle bir protokole imza attık. “diye konuştu

İNSAN KENDİSİNİ GELİŞTİRMELİ

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu “İnsan sürekli kendisini, bilgisini yenilemelidir. Kurumlarda kendini yenilemelidir. Bu yenileme çalışanların kendisini yenilemesiyle olacaktır. En önemli enerji kaynağımız bilgimiz, tecrübemiz donanımımız olacaktır. Büyükşehir belediyesi olarak üniversitelerimizle sayısız projelere imza attık.

PERSONELİN ARANAN İNSAN OLMASINI İSTİYORUZ

Bu projeler, sosyal, idari, teknik, çevre kısacası her alanda kullanıldı. Mesela şu anda Tübitak ilimizin kirlilik haritasını çıkartıyor. Biz şu anda Körfez’de büyük bir kazanç sağladıysak bu bilimin öncülüğünde olmuştur. Kocaeli Üniversitesi ile yaptığımız iş birliği ile çalışanlarımızı lisansüstü eğitime teşvik ediyoruz. İlk aşamada teknik elemanlarımız ardından sosyal idari alandaki personelimiz bu teşvikten yararlanacaktır. Öğrenmenin yaşı olmaz. Bundan sonra çalışanlarımız hem lisansüstü hem doktora ile kendilerini yenileyecek ve geliştirecektir. Bizler personelimizin aranan insanlar olmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :