- Hoşgeldiniz

Büyükşehir personeli iletişim eğitimi aldı

Büyükşehir personeli iletişim eğitimi aldı sitemize 22 Aralık 2014 tarihinde eklenmiş ve 155 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından Büyükşehir çalışanlarına “iletişimde ikna ve etkileme becerileri” eğitimi verildi. Zeki Yüksekbilgili tarafından verilen eğitimde, katılımcılara ‘ne kadar iyi iletişimciyiz’ testi yapıldı. Katılımcıların iletişim kurma becerilerinin ölçüldüğü, iletişim kurma aşamasında yapılan yanlışların belirlendiği test sonrasında verilen eğitimde, etkili bir iletişim için izlenmesi gereken yollar aktarıldı.

İLETİŞİM NASIL KURULMALI

Beden dilinin kullanımı ve insanları doğru dinlemenin önemine vurgu yapan Yüksekbilgili, ‘’İletişimde iki ana kapı vardır: Söylediklerimiz ve karşımızdakinin anladıkları. Önemli olan iletişimde neyi ne kadar bildiğiniz değil, Bildiğinizi karşınızdakine ne miktarda aktarabildiğinizdir. Bilgilerinizi ne şekilde aktardığınız ve bu aktarım esnasındaki tutum ve davranışınız iletişim konusundaki başarınızdır” dedi.

KELİMELER HERKES İÇİN FARKLI

‘’Aynı dili konuşsak bile kelimeler herkes için aynı manaya gelmez’’ diyen Yüksekbilgili, ‘’İnsanlar iletişim için genetik olarak kodlanmışlardır” ifadesini kullandı. Peter Druker’in ‘yönetim sorunlarının %60’ı hatalı iletişimden kaynaklanır’ sözünü dile getiren Yüksekbilgili, günümüzde iletişim olanaklarının artmasına rağmen sağlıklı iletişim kurulamadığını belirtti.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :