- Hoşgeldiniz

Büyükşehir Konservatuvarına 850 kişi başvurdu

Büyükşehir Konservatuvarına 850 kişi başvurdu sitemize 01 Eylül 2013 tarihinde eklenmiş ve 457 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Büyükşehir Konservatuvarına 850 kişi başvurdu

Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı ve Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi tarafından Eylül ayında yapılacak olan sınavlara 850 kişi başvurdu. Vatandaşlar çocuklarının gelecek vaat eden bu önemli kurumda eğitim almaları için adeta birbirileriyle yarıştı. Sınavlar 14-15 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek.

BAŞVURU MERKEZLERİ

Konservatuar ve Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’nin başvuruları Kocaeli Fuarı içindeki Leyla Atakan Kültür Merkezi Kültür Sanat ve Konservatuar Şube Müdürlüğü’ne yapıldı.

SINAV AÇILAN BRANŞLAR

Sınavlar, konservatuarın Türk Sanat Müziği( Ud, ney, k. kemençe, kanun, tanbur), Türk Halk Müziği (Bağlama, kaval, Karadeniz kemençe) Batı Müziği (Piyano, çello, keman, bateri, yan flüt, k.gitar, viyola, basgitar, klarnet), Şan, Bale, Tasavvuf Korosu ve Halk Oyunları bölümlerinde açılacak. Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi ise resim, çocuk resim, hat, tezhip, heykel, çini ve seramik branşlarında sınav açacak. Öğrenciler bölümlerin yaş aralıklarına uygun branşlarına kayıt yaptırarak bu branşlarda sınava girecek.

YETENEK SINAVI

Sınavlarda öğrencilerin tek, çift ses ile ritim ve melodi yeteneklerine bakılacak. Bale ve Halk Oyunları Bölümleri’nin sınavlarında esneklik yeteneği dikkate alınacak. Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’ndeki sınavlarda ise çizim vuruşlarındaki yetenek göz önünde bulundurulacak.

KONSERVATUVARDA ZİL 23 EYLÜL’DE ÇALACAK

Konservatuarda yeni eğitim dönemi 23 Eylül Pazartesi günü başlayacak. Konservatuvarda bu yıl Batı, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Türk Tasavvuf Musikisi, Halk Oyunları ve Bale Bölümleri’nin ilgili branşlarında eğitim verilecek. Branşlardan, 5 ile 55 yaş arasındaki farklı yaş grupları yararlanabilecek. Ayrıca yine Konservatuvar bünyesine bağlı olarak faaliyet gösteren Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’nde de resim, seramik, ebru, hat ve tezhip ve çini branşları yer alacak.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz