- Hoşgeldiniz

Büyükşehir Kağıtspor’un Liderleri Yetişiyor

Büyükşehir Kağıtspor’un Liderleri Yetişiyor sitemize 18 Şubat 2015 tarihinde eklenmiş ve 275 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kağıtspor Akademi projesi kapsamında Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu sporculara, vizyon geliştirme ve yaşamlarında hedef koyma pratiğini kazandırmak, gençlerin benliklerinde var olan liderlik vasıflarını ortaya çıkarmak ve bu konuda farkındalık oluşturmayı hedefleyen Liderlik Eğitim seminerleri tüm hızıyla devam ediyor. Eğitmen Mesut Tarı tarafından verilen ve yaklaşık bir aydır devam eden seminerlerin toplantısına Kulüp Başkanı İslam Yücel, Spor Şube Müdürü Doğa Ergün, Kulüp Yöneticisi Yasin Özlü, Kulüp Koordinatörleri de katıldı.

BİZ LİDER BİR TOPLUMUZ

Sekapark Otelde otuz sporcunun katıldığı seminerde tarihteki lider kişilerin hayatlarından örneklerle anlatımlar yapıldı. Eğitimin ardından Kulüp Başkanı İslam Yücel, liderlik konusuna değinerek “Liderlik bize çok yabancılaştırıldı, biz aslına lider bir toplumuz. Geçmişte Türkiye’de ekonomik, sosyal, ticari anlamda sıkıntılar vardı. Bunun için de insanlar lider olma anlayışına uzaktı. İnsanlar liderlik deyince, bir sorumluluk alacağını hissedip bu kavramdan hep uzak duruyorlardı. Ama günümüzde yavaş yavaş bu durum ortadan kalktı ve eskinin tam tersi oldu.”dedi.

KENDİNİZE GÜVENİN

Kulüp Başkanı Yücel, ”Kendinize güvenin. Bol bol kitap okuyun, faydalı şeylerle meşgul olun. Yaşamınız boyunca iyi bir dil öğrenin, iyi bir eğitim alın, iyi bir sporla uğraşın ve iyi bir enstrüman çalın. Çok hayal kurun ve yaptığınız işlerde uzman olun. Her şeyde insanı merkeze koyun. Geçmişimize baktığımızda örnek alacağımız liderlerle dolu. Fatih Sultan Mehmed, Kanuni Sultan Süleyman, Atatürk bu örneklerden sadece birkaçı. Bizim liderlerimiz bir şey için değil, her şey için birçok şey konuşabiliyordu. Bugün bilgisayar oynamak, eğlenmek yerine buradasınız. Buda sizin farklı olduğunuzu gösteriyor. İleride Kağıtspor’u sizler yöneteceksiniz.” şeklinde konuştu. Liderlik eğitimlerinin İngilizce ve Arapça dil eğitim dersleriyle devam edeceği belirtildi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :