- Hoşgeldiniz

Büyükşehir Kağıtspor’un geleceği sağlam

Büyükşehir Kağıtspor’un geleceği sağlam sitemize 10 Mart 2015 tarihinde eklenmiş ve 344 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Türkiye’nin ve Kocaeli’nin amatör spordaki en önemli markası olan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü, bünyesinde bulundurduğu 28 branştaki, 102 Antrenör ve 71 bin 850 sporcudan oluşan dev kadrosuyla çalışmalarını sürdürüyor. 2020 Olimpiyatlarına katılım noktasında sporcu, antrenör ve velileriyle hedeflerini belirleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü, Kağıtspor Akademi projesi kapsamında; sporcu, antrenör ve velilerin akademik eğitim çalışmaları uzman eğiticilerle sürdürüyor. Kağıtspor Akademi projesi kapsamında Sporcu Beceri Koordinasyon Eğitim Merkezi’ni (SBKM) hayata geçiren Kağıtspor yönetimi, SBKM’nin meyvelerini de almaya başladı.

SBKM HAVUZUNA DAHİL EDİLİYOR

Çocukların sosyal, duygusal, zeka ve fiziksel gelişimi dikkate alınarak hazırlanan özel programda, kulüp bünyesine dahil olan 3 ile 9 yaşlarındaki minik sporcular, SBKM Havuzuna dahil ediliyor. Üç aydır devam eden proje kapsamında belirlenen plan ve program çerçevesinde çeşitli aktivite, egzersiz ve oyunlarla çocuğun sürat, denge, kuvvet, esneklik ve koordinasyon gibi motor becerilerinde mevcut durumunu, gelişim sürecini ve gelecek için yol haritası belirleniyor. Ayrıca çocukların özgüven, liderlik, karar verme gibi sosyal gelişimleri de destekleyerek, sporun kültür olarak kazanılması hedefleniyor.

HAFTADA BEŞGÜN

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Cimnastik Salonu’nda yapılan derslerde okul öncesi çocuklar çok sayıda basit hareket becerileri kazanıyor. İki ayrı grupta yapılan derslerde öğrenciler, yürüme, koşma, atlama, tutma, sallanma, yuvarlanma, sıçrama gibi alıştırmalar ve sınırlı uygulanacak kuvvet geliştirmeleri, yapılıyor. Ahmet Gönener nezaretinde antrenörler Aydan Parçalı, Tuğçe Sertyürekli, Elif Sancaklı, Erdal Gürdal, Mevlüd Seferoğlu, Ersin Şafak çalışmalarını haftada beş gün yapıyor.

İdman Programları

1 NOLU GRUP

Pazartesi 18:00-20:00

Çarşamba 18:00-20:00

Cumartesi 10:00 – 12:00

Pazar 10:00 – 12:00

2 NOLU GRUP

Pazartesi 18:00-20:00

Salı 18:00-20:00

Çarşamba 18:00-20:00

Cuma 18:00-20:00

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :