- Hoşgeldiniz

Büyükşehir itfaiyesi filosuna 4 yeni araç alınıyor

Büyükşehir itfaiyesi filosuna 4 yeni araç alınıyor sitemize 22 Ocak 2014 tarihinde eklenmiş ve 326 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Büyükşehir itfaiyesi filosuna 4 yeni araç alınıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından araç filosunu güçlendirmek amacıyla 4 adet havalı köpüklü itfaiye aracı alınacak. Son sistem donanımlara sahip yeni itfaiye araçları, 2 bin 500 litre su deposuna ve 300 litre köpük hacmine sahip olacak. Araçların alımı için 14 Şubat 2014 Cuma günü saat 14.00’te Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri binasında ihale gerçekleştirilecek.

BÖLGENİN EN GÜÇLÜSÜ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Türkiye’nin en yüksek donanımlı itfaiye birimlerinden biri. Kocaeli İtfaiyesi’nin bünyesinde 15 adet çok maksatlı araç, 23 adet merdivenli araç,13 adet arasöz, 7 adet kurtarma aracı, 7 adet su tankeri, 1 adet dalgıç arabası, 2 adet Hazmat (Kimyasal Olaylara Müdahale Aracı) olmak üzere 68 adet araç yer alıyor. Kocaeli İtfaiyesi, İzmit bölgesinde 22, Kartepe’de 2, Gebze’de 12, Darıca’da 2, Dilovası’nda 2, Çayırova’da 2, Gölcük’te 4, Karamürsel’de 5, Başiskele’de 3, Körfez’de 6, Derince’de 3, Kandıra’da 5 araçla ve toplamda 932 personeliyle 7/24 hizmet veriyor.

TÜRKİYE’YE EĞİTİM VERİLİYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından Türkiye genelindeki itfaiye birimlerine profesyonel seviyeye çıkabilmeleri amacıyla çeşitli eğitimler veriliyor. Bu kapsamda yangın söndürme, olaylara müdahale, yanma ve yangın bilgisi, yangın yerindeki tehlikeler, yangın organizasyonu, kapalı ve dumanlı ortamlarda ilerleme, tehlikeli maddelerin taşınması ve kodlanması gibi olaylarda eğitimler gerçekleştiriliyor.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz