- Hoşgeldiniz

Büyükşehir futbol tesisleri amatörün hizmetinde

Büyükşehir futbol tesisleri amatörün hizmetinde sitemize 06 Ekim 2014 tarihinde eklenmiş ve 298 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi gerçekleştirdiği hizmetlerle spor ve sporcunun yanında olmaya devam ediyor. Bu kapsamda her vatandaşın spor yapabilmesi için başta tesisleşmeye büyük önem veriliyor. Bu hassasiyet nedeniyle, kentin her ilçesinde bir Büyükşehir Spor Tesisi bayrağı dalgalanıyor. Vatandaşların yanı sıra bu tesislerden başta futbol kulüpleri olmak üzere Kocaeli’nde faaliyet gösteren tüm amatör futbol camiası da ücretsiz olarak yararlanıyor.

HERKESE AÇIK

 Sporun alt yapısına yönelik en önemli hizmet olan tesisleşme Büyükşehir Belediyesi’nin önceliği arasında yer alıyor. Büyükşehir Belediyesi bu nedenle kentin dört bir yanında spor tesisleri inşa ediyor. Devam eden spor tesislerinin yanında Büyükşehir Belediyesi’nin 58 adet spor tesisi bulunuyor.

AMATÖR FUTBOL KULÜPLERİ’NİN ŞANSI

Futbol tesisleri ise özellikle amatör spor kulüplerinin şansı olarak göz dolduruyor. Büyükşehir Belediyesi’nin hemen hemen her ilçesinde bir futbol sahası bulunuyor. Bu futbol sahalarından Kocaeli’nde faaliyet gösteren futbol takımlarının; U-11’den U-19’a kadar olan tüm altı yapı takımları ile birinci küme, ikinci küme ve süper amatör gibi üst ligleri hedefleyen takımların tamamına yakını faydalanıyor. Amatör takımlara ücretsiz hizmet veren sahalar takımları için antrenmanların yanı sıra resmi müsabakalar içinde kullanılıyor.

TESİSLERİN OLANAKLARINDAN YARARLANIYORLAR

Bunun yanı sıra amatör spor kulüpleri, tesis binalarının olanaklarından da yararlanıyor. Burada bulunan odalarda futbolcuların eğitim çalışmaları ile maç öncesi hazırlıkları gerçekleştiriliyor. Kulüp malzemeleri de yine bu mekânlarda muhafaza ediliyor.

105 MÜSABAKADAN 49’U BÜYÜKŞEHİR’DE OYNANDI

Geçen hafta Kocaeli’nde oynanan 105 futbol müsabakasından 49 tanesi Büyükşehir Belediyesi’nin doğal ve suni çim sahalarında oynandı. Ayrıca resmi amatör müsabakalarla birlikte antrenmanlar da yine Büyükşehir Belediyesi’nin tesislerinde gerçekleştirildi.

TEMİZ, DÜZENLİ VE DONANIMLI TESİSLER

Sporcunun hizmetine verilen tesislerin öncelikli tercih edilmesinin altında ise hiç kuşkusuz bu alanlara verilen önem yatıyor. Büyükşehir, halkın malı olan tüm spor tesislerine adeta gözü gibi bakıyor. Tesislerin günlük, haftalık ve aylık bakımları rutin olarak gerçekleştiriliyor. Tesislerin rutin bakımları yetkililer tarafından sürekli takip edilerek, eksiklikler anında gideriliyor. Spor tesislerinin bakımı için gereken ekipman da sağlanarak, bakım çalışmaları hızlandırılıyor.

SAHALARA GÜNLÜK BAKIM

Sürekli kullanımdan dolayı yıpranma şartları hızlı olan sahaların kontrolleri günlük yapılıyor. Kontroller, sentetik çim saha bakım araçları ile gerçekleştiriliyor. Araçlar, sahada yatmış olan çim ipleri kaldırıyor. Yapılan bakım çalışması sahaların ömrünü uzatırken, oyuncuların da sağlıklı bir zeminde spor yapmalarına olanak sağlıyor.

BİR DİLEKÇE YETER

Tüm tesislerden ücretsiz olarak yararlanmak için çok basit bir işlemle başvuru yapılması yeterli oluyor. Kulüpler, Büyükşehir Belediyesi Çözüm Masası’na verdikleri bir dilekçe ile tesislerden yararlanma imkanına kavuşuyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :