- Hoşgeldiniz

Büyükşehir Cumhuriyet Koşusu için kolları sıvadı

Büyükşehir Cumhuriyet Koşusu için kolları sıvadı sitemize 06 Ekim 2014 tarihinde eklenmiş ve 360 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenleyeceği Cumhuriyet Koşusu için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. 25 Ekim Cumartesi günü Seka Park’ta gerçekleştirilecek yarış Kocaeli’nden tüm Türkiye’ye Cumhuriyet Coşkusu yaşatacak.

3 VE 10 KM’LİK İKİ AYRI KATEGORİ

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Atletizm Federasyonu işbirliğinde gerçekleştirilecek olan yarışma, 3km. halk koşusu ve 10km koşusu olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlenecek. 3 km’lik halk koşusu (bayan-erkek) 09.30’da, 10 km’lik bayan – erkek koşusu ise 10.30’da başlayacak. Yarışmada ilk 10 dereceye giren koşucular, derecesine göre madalya ve nakdi ödülle desteklenecek.

BAŞVURU SÜRESİ DEVAM EDİYOR

Cumhuriyet Koşusu’na katılmak isteyenler için başvuru süresi ise devam ediyor. Başvuru işlemleri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi olan www.kocaeli.bel.tr’de yayımlanan bilgilere göre veya İzmit merkezdeki Seka Sporcu Eğitim Merkezi (SEKASEM) dâhilinde kurulan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Koşusu masasından yapılıyor. Başvuru süresi 23 Ekim Perşembe günü 17.00’ye kadar alınmaya devam edilecek.

18 YAŞ ÜSTÜ VE ALTI KATILIMCILAR

Yarışta 18 yaş üstü katılımcılar, kayıtlarını elektronik olarak yaptıktan sonra göğüs numarasını teslim alabiliyor. 18 yaş altı katılımcılar ise,kayıt işlemlerinde görünen Veli Muvafakatnamesi’ni doldurup onaylattıktan sonra göğüs numarasını teslim alabiliyor.

GÖĞÜS NUMARALARININ ALINIŞ TARİHLERİ

3km ve 10km koşularına ait göğüs numaraları; 21-24 Ekim tarihleri arasında, mesai saatleri içinde, İzmit merkezdeki SEKASEM’de kurulan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Koşusu masasından nüfus cüzdanı ibraz edilerek teslim alınabilecek.

ZAMANLAMA ÇİPİNİ ALMAYI UNUTMAYIN

Yarışa katılacak olan sporcuların kayıt numarası ile göğüs numarasının aynı olması şartı aranıyor. Bu sebeple numaraların koşucu tarafından kontrol edilerek teslim alınması gerekiyor. Öte yandan 10 km. koşusuna katılacak sporculara göğüs numaralarının yanında bir adet zamanlama çipi verilecek. Çipini almayan sporcunun derecesi ölçülemeyecek.

CUMHURİYETE KOŞULACAK PARKUR

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Cumhuriyet Koşusu’nun parkuru da belli oldu. Buna göre, 10 km’lik koşunun startı Sekapark Otel önünden verilecek. Büyükşehir Belediyesi önünden devam edecek olan koşuda, eski gölcük yolu takip edilecek ve Lastik İş Sendikası önünden sahil şeridine dönülecek. Sahil şeridi boyunca iskeleyi takip edecek olan sporular Sekapark alanında koşuyu tamamlayacak. 3 km’lik halk koşusunun çıkışı Sekapark Oteli önünden verilecek. Güzergah; Sekapark alanı dahilinde tur atılarak geçilecek ve başlangıç noktasında bitirilecek.

YARIŞLA İLGİLİ GENEL BİLGİ

Yarışmalar; Atletizm Federasyonu ve IAAF yarışma kurallarına uygun olarak yapılacak. Yarışma; kulüp, ferdi ve yabancı uyruklu sporculara açık olacak ve yabancı uyruklu sporcuların kayıt yaptırırken pasaportlarını ibraz etmeleri gerekecek. Yarışmaların süresi azami 2 saat olacak ve bu süreyi aşan koşucuların dereceleri değerlendirmeye alınamayacak.

YARIŞ İÇİN TİTİZ ÖNLEM

Büyükşehir Belediyesi, önemli gün ve anlamlı yarış için gerekli tüm tedbirleri ise şimdiden aldı. Yarış alanında ve yarış parkuru boyunca Büyükşehir Belediyesi’nin donanımlı ambulansları görev yapacak. Sağlık ekibi yarış programı boyunca görev başında bulunacak. Ayrıca yarışların güvenliği emniyet görevlilerinin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı zabıta ve özel güvenlik kuvvetleri aracılığıyla sağlanacak. Yine yarışmaların çıkış ve varış bölümlerinin yanı sıra, 10km koşusunun 5. kilometresinde de su istasyonları bulunacak.

NAKDİ ÖDÜL VERİLECEK

10 km. ve 3 km.lik koşuların derece ve ödüllendirmeleri ayrı ayrı yapılacak. Tüm kategorilerde ilk 10 dereceye giren koşuculara nakdi ödül, ilk 3 dereceye giren koşuculara ise ayrıca, dercesine göre; 1.lik, 2.lik ve 3.lük madalyası verilecek. Vatandaşlar, yarışmalarda verilecek ödül bilgilerine www.kocaeli.bel.tr adresinden ulaşabilir.

DETAYLI BİLGİ İÇİN

Yarışmayla ilgili detaylı bilgi 444 11 41 nolu çağrı merkezinden ve 335 34 42 nolu Cumhuriyet Koşusu danışma hattından alınabilinir.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :