- Hoşgeldiniz

Büyükşehir Belediyesi,Pet Shop seminerleri başvuruları başladı

Büyükşehir Belediyesi,Pet Shop seminerleri başvuruları başladı sitemize 22 Ekim 2013 tarihinde eklenmiş ve 426 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Büyükşehir Belediyesi,Pet Shop seminerleri başvuruları başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ev ve süs hayvanları satışı yapan işyerlerine yönelik düzenlediği eğitimler 4 Kasım Pazartesi günü başlayacak. Eğitimlerde Hayvan ekolojisi, bakım ve beslenmesi, Ev ve Süs Hayvanları Satış, Barınma ve Eğitim Yerlerinin Kuruluş, Açılış, Ruhsat, Çalışma ve Denetleme Yönetmeliği gibi konular anlatılacak. Başvurular için Büyükşehir Çözüm Masası’na müracaat edilecek.

BAŞVURULAR ÇÖZÜM MASASINA

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Veteriner Şube Müdürlüğü’nün Orman ve Su İşleri İstanbul 1.Bölge Müdürlüğü Kocaeli İl Müdürlüğü ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kocaeli İl Müdürlüğü ile ortaklaşa yapacağı eğitimler için başvurular başladı. 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama yönetmeliği kapsamında yapılacak eğitimlere başvurular Büyükşehir Belediyesi Çözüm Masası’na ilgili dilekçe ve nüfus cüzdan fotokopisi ile yapılması gerekiyor.

SERTİFİKALAR DAĞITILACAK

Büyükşehir Belediyesi Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleşen eğitimler 4-5-6 Kasım günlerinde gerçekleştirilecek. Eğitim seminerlerinde katılımcılara ev ve süs hayvanlarının korunmasına dair Avrupa sözleşmesi, CITES Sözleşmesi, 5199 sayılı kanun ve uygulama yönetmeliği konularında bilgiler verilecek. Ev ve süs hayvanları satışı yapan işyeri sahiplerinden bu eğitimlere katılmamış, sertifikası olmayan vatandaşlar için önem gösteren seminerlerde merak edilen konularda sorulara yanıtlar verilecek. Seminerlerin sonunda ise işyeri açma için gerekli olan sertifikalar katılımcılara dağıtılacak.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz