- Hoşgeldiniz

Büyükşehir Belediyesinden liselilere Bursa gezisi

Büyükşehir Belediyesinden liselilere Bursa gezisi sitemize 26 Kasım 2013 tarihinde eklenmiş ve 493 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Büyükşehir Belediyesinden liselilere Bursa gezisi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak hizmet veren Gençlik Hizmetleri Merkezi, gerçekleştirdiği kültür gezileriyle gençlerin yanında olmaya devam ediyor. Gençlik Hizmetleri Merkezi kısa bir süre önce lise öğrencileri için Bursa Gezisi düzenledi. 40 kişilik kafile gerçekleştirilen gezi ile Osmanlı’ya başkentlik yapmış tarihi Bursa şehrini gezme ve tanıma fırsatı yakaladı. Öğrenciler, Murat Hüdavendigar Külliyesi’nden, Bursa Ulucamii’ye ve Hünkar Köşkü’ne kadar birçok tarihi zenginliği ziyaret etti.

 

TARİHİ MEKÂNLAR GEZİLDİ

Gezi kapsamında Bursa’nın tarihi mekanları adeta karış karış gezildi. Öğrenciler ilk olarak Murat Hüdavendigar Külliyesi, İnkaya ve Karagöz ile Ormancılık Müzeleri’ni ziyaret etti. Rehber eşliğinde yapılan gezi turu kapsamında ayrıca Atatürk Köşkü Müzesi, Süleyman Çelebi Türbesi, Muradiye Külliyesi, Tophane Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri, Saltanat Kapı Surları gezildi. Öğrenciler ayrıca, Balıbey Han, Hünkar Köşkü, Ulucamii ve hanlar bölgesi, Tofaş Araba Müzesi, Emir sultan Külliyesi, Yeşil Külliyesi, Yıldırım Külliyesi, Ördekli Kültür Merkezi, Cumalıkızık ve Merinos Enerji Müzesi’ni ziyaret etti.

GENÇLERDEN BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR

Bursa ziyaretinin kendileri için son derece faydalı olduğunu bu sayede önemli bir tarihi başkenti tanıma fırsatı yakaladıklarını söyleyen gençler Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Gençlik Hizmetleri Merkezi’nin gençlere yönelik kültür gezileri talep doğrultusunda gerçekleştirilmeye devam edecek.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz