- Hoşgeldiniz

Büyükşehir Belediyesi, Başarılı öğrencilere yine otomobil verilecek

Büyükşehir Belediyesi, Başarılı öğrencilere yine otomobil verilecek sitemize 04 Kasım 2013 tarihinde eklenmiş ve 429 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Büyükşehir Belediyesi,Başarılı öğrencilere yine otomobil verilecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) derece yapan öğrencilere otomobil hediye etmeye devam ediyor. 2012-2013 eğitim öğretim yılında LYS’de ilk yüze giren öğrencilerin 15 Kasım 2013 Cuma günü mesai bitimine kadar Büyükşehir Belediyesi’ne başvuruda bulunması gerekiyor.

SIFIR KM, FUL DEPOLU VE KASKOLU

Büyükşehir Belediyesi, üniversitelerin lisans programlarına yerleştirilen ve yerleştiği puanı ile Türkiye genelinde ilk yüz içerisinde yer alan öğrencilere sıfır KM, ful depolu ve kaskolu otomobil veriyor.

 

24 ÖĞRENCİYE OTOMOBİL HEDİYE EDİLDİ

2012-2013 eğitim öğretim yılında Kocaeli liselerinden mezun olan ve 2013-2014 eğitim öğretim yılında bir lisans programına yerleştirilen ve yerleştirildiği puan türünde ilk 100’e giren öğrenciler de otomobil sahibi olacak. Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz yıllarda 24 başarılı üniversite öğrencisine otomobil hediye etmişti

 

OTOMOBİL VERİLECEK ÖĞRENCİLERDE ARANAN ŞARTLAR

a) Öğrencinin ailesinin Kocaeli İli sınırları içerisinde ikamet etmesi.

b) Öğrencinin Kocaeli İli sınırları içerisindeki bir liseden mezun olması.

c) Öğrencinin bir lisans programına yerleştirilmesine esas puanın (sayısal, eşit ağırlık, sözel, yabancı dil) Türkiye genelinde ilk yüz içerisinde yer alması.

d) Durumlarının (a), (b), (c) fıkralarına uygun olduğunu gösteren belgelerle birlikte 15 Kasım 2013 Cuma günü mesai bitimine kadar Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü Leyla Atakan Kültür ve Eğitim Merkezi adresine müracaat etmeleri gerekmektedir.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz