- Hoşgeldiniz

Büyükşehir Belediye Konservatuvar için son başvuru tarihi 29 Ağustos

Büyükşehir Belediye Konservatuvar için son başvuru tarihi 29 Ağustos sitemize 25 Ağustos 2013 tarihinde eklenmiş ve 574 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Büyükşehir Belediye Konservatuvar için son başvuru tarihi 29 Ağustos

Konservatuvar sınavlarına girmek isteyenlerin 29 Ağustos Perşembe gününe kadar başvurularını yapmaları gerekiyor

 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı ve Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’nin Eylül ayında yapılacak sınavları için başvuru süresi doluyor. Sınavlara girmek isteyenlerin 29 Ağustos Perşembe gününe kadar başvurularını yapmaları gerekiyor. Konservatuvar sınavları 14-15 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek.

 

BAŞVURU MERKEZLERİ

Konservatuar ve Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’nin başvuruları Kocaeli Fuarı içindeki Leyla Atakan Kültür Merkezi Kültür Sanat ve Konservatuar Şube Müdürlüğü’ne yapılacak. Başvurular sırasında öğrencilerin yanlarında 1 adet vesikalık fotoğraf ve nüfus cüzdanlarını bulundurmaları gerekiyor.

 

SINAV AÇILAN BRANŞLAR

Sınavlar, konservatuarın Türk Sanat Müziği( Ud, ney, k. kemençe, kanun, tanbur), Türk Halk Müziği (Bağlama, kaval, Karadeniz kemençe) Batı Müziği (Piyano, çello, keman, bateri, yan flüt, k.gitar, viyola, basgitar, klarnet), Şan, Bale, Tasavvuf Korosu ve Halk Oyunları bölümlerinde açılacak. Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi ise resim, çocuk resim, hat, tezhip, heykel, çini ve seramik branşlarında sınav açacak. Öğrenciler bölümlerin yaş aralıklarına uygun branşlarına kayıt yaptırarak bu branşlarda sınava girecek.

 

YETENEK SINAVI

Sınavlarda öğrencilerin tek, çift ses ile ritim ve melodi yeteneklerine bakılacak. Bale ve Halk Oyunları Bölümleri’nin sınavlarında esneklik yeteneği dikkate alınacak. Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’ndeki sınavlarda ise çizim vuruşlarındaki yetenek göz önünde bulundurulacak.

KONSERVATUVARDA ZİL 23 EYLÜL’DE ÇALACAK

 

Konservatuarda yeni eğitim dönemi 23 Eylül Pazartesi günü başlayacak. Konservatuvarda bu yıl Batı, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Türk Tasavvuf Musikisi, Halk Oyunları ve Bale Bölümleri’nin ilgili branşlarında eğitim verilecek. Branşlardan, 5 ile 55 yaş arasındaki farklı yaş grupları yararlanabilecek. Ayrıca yine Konservatuvar bünyesine bağlı olarak faaliyet gösteren Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’nde de resim, seramik, ebru, hat ve tezhip ve çini branşları yer alacak.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz