- Hoşgeldiniz

BÜYÜKŞEHİR AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

BÜYÜKŞEHİR AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR sitemize 10 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 412 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

BÜYÜKŞEHİR AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Kocaeli’deki her boş alanı değerlendirerek ağaçlandıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu ağaçların yeşil kalması için de gereken tedbirleri alıyor. Erenler Cedit Bölgesindeki mezbelelik alanı düzenleyerek mesire alanına çeviren Büyükşehir Belediyesi bu alana 24 bin fidan dikti. Dikilen fidanların kurumaması için ağaçların dibine damlama sulama sistemi kuruldu. Yaklaşık 200 dönümlük araziye 187 bin metre boru döşendi. Sistem kurak dönemlerde devreye girerek fidanlara hayat verecek.

 

MEZBELELİKTEN MESİRE ALANINA

Erenler Cedit bölgesindeki 200 dönümlük mezbelelik alan Park Bahçeler ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmayla mesire alanına dönüştürüldü. Mesire alanı çocuk oyun grupları, kamelyalar, banklar ve barbekülerle renklendirildi. Düzenlenen alana Zeytin, Sedir, Selvi, Meşe ve Dişbudak gibi ağaç türlerinin dikildi. Eskiden taş, dikenli olan alan artık böylece vatandaşların gönül rahatlığıyla gezebileceği, dinlenebileceği yaşam alanı haline geldi.

 

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz