- Hoşgeldiniz

Büyükakın ''Kocaeli Bilim Merkezi ve Seka Kâğıt Müzesini…

Büyükakın ''Kocaeli Bilim Merkezi ve Seka Kâğıt Müzesini… sitemize 01 Aralık 2014 tarihinde eklenmiş ve 379 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Seka Park alanında bulunan eski Seka Kağıt Fabrikasının yerine kurulan ve Türkiye’nin en büyük bilim merkezi Seka Bilim merkezi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç.Dr.Tahir Büyükakın’ı ağırladı.Yerinde incelemelerde bulunan Büyükakın bilim merkezinde yer alan düzenekleri test etti.

 

SEKA KÂĞIT MÜZESİ GEÇMİŞİ YAŞATIYOR

Genel Sekreter Doç.Dr.Tahir Büyükakın Bilim Merkezinin içinde yer alan Seka Kağıt müzesini de yerinde inceledi.Genel Sekreter ,Seka Kağıt müzesinde yer alan eski kağıt makinalarını,onların restorasyondan sonra işlevselliği hakkında yetkililerden bilgi aldı.

 

200’DEN FAZLA SERGİ DÜZENEĞİ

Türkiye’nin en büyük bilim merkezi olan Kocaeli Bilim Merkezi’nin yapımı devam ediyor. Endüstriyel dönüşüm projesi olan Kocaeli Bilim Merkezi, kağıt üretimi yapan ilk fabrikadan bilim üreten bir merkeze dönüşüyor. Kocaeli Bilim Merkezi’nde 200 sergi düzeneğinin yanı sıra eğitim programları, bilim gösterileri, bilim kampları, sertifika programları, bilim insanlarıyla söyleşiler, seminerler ve konferanslar düzenlenecek. Merkez ulusal ve uluslararası kongrelere, seminerlere ve proje yarışmalarına da ev sahipliği yapacak.

 

KOCAELİ BİLİM MERKEZİ’NDE NELER OLACAK?

Kocaeli Bilim Merkezi’nde 200 deney düzeneği ve bu düzeneklerin sergileneceği dört casino online adet özel tasarım galeri bulunacak. Merkezde tüm ziyaretçilere hitap edecek eğitim salonları ve bilimsel çalışmaların yapılacağı atölyelerin yanı sıra bilimsel söyleşilerin ve gösterilerin yapılacağı sahneler, araştırma ofisleri, gökevi, hediye dükkânları ve bilim kafe de yer alacak.

 

ATÖLYELER

Bilim merkezindeki atölyelerde Fizik ve Astronomi, Kimya, Biyoloji, Roket ve Havacılık, Elektrik Elektronik, Mekatronik ve Robotik, Matematik ve Zeka Oyunları, Yerbilimleri ve Arkeoloji eğitimleri verilecek.

 

SAHNE VE TİYATRO ALANI

Bilim merkezinde yer alacak konferans salonunda her yaş grubuna hitap edecek ve kent gelişimine katkı sağlayacak etkinlikler düzenlenecek. Ulusal ve uluslararası birçok sempozyuma ve söyleşiye ev sahipliği yapacak olan alanda, bilimsel söyleşiler ve gösteriler sunulacak.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :