- Hoşgeldiniz

Büyükakın, Ekonomi Okulu’nda gençlerle buluştu

Büyükakın, Ekonomi Okulu’nda gençlerle buluştu sitemize 17 Aralık 2014 tarihinde eklenmiş ve 261 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen, öğrencilerin büyük ilgisiyle karşılanan Ekonomi Okulu’nun bu haftaki konuğu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Tahir Büyükakın oldu. Üniversite gençliğinin akademik kariyerine destek amacıyla faaliyete geçirilen Siyaset, Klasik Düşünce, Ekonomi, Yabancı Diller ve Hukuk Okulları gibi eğitimler, Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü çatısı altında verilmeye devam ediyor.

EKONOMİ OKULUNA İLGİ BÜYÜK

Farklı uygulamalarla gençlerin önünü açan, eğitim ve iş hayatına yönelik uygulamalar yapan Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün akademik seviyedeki eğitimlerinden biri de Ekonomi Okulu. Öğrencilerin büyük ilgisiyle karşılanan Ekonomi Okulu’nda gençler; Mikro ve Makro İktisadi Mantık, Ekonominin Ölçülmesi, İstihdam, İşsizlik ve İktisadi Politikanın İşleyişi, Medyada Ekonomi Okuması ve Türkiye Ekonomisinin Görünümü konularında eğitim alıyor.

“ÜLKE EKONOMİLERİNDE KRİZ YÖNETİMİ”Nİ ANLATTI

Her hafta konusunda uzman, farklı bir akademisyenin eğitim verdiği Ekonomi Okulu’nda bu hafta Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Kriz pratiği üzerinden Türkiye ve dünya ekonomisine bakış” konusunu işledi. Ülkemizde ve dünyada yaratılan krizlerin, ülke ekonomisini nasıl etkilediğine değinen Büyükakın, ekonomik krizlere neden olan faktörlerin önde gelenleri arasında politik sebeplerin olduğuna dikkat çekti.

EKONOMİK KRİZLERİ ANLATTI

Ayrıca bir ülkenin ekonomik krize girmesi için tek bir faktörün yeterli olmayacağını, krizin tam olarak gerçekleşmesi için ekonomik büyüme oranlarının düşmesi, işsizliğin artıp istihdamın düşmesi, iç ve dış politika gibi birçok etkenin bir arada olması gerektiği bilgilerini gençlere aktardı. Gençlerle soru-cevap şeklinde ilerleyen derste; krizleri sektörel, ülke çapında ve dünya genelindeki krizler olarak ayırabileceğini anlatan Büyükakın, böyle durumlarda alınması gereken tedbirlerden bahsetti.

ÖĞRENCİLER TEŞEKKÜR ETTİ

Aralarında Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat gibi birçok bölüm öğrencisi olan katılımcılar Ekonomi Okulu’ndan çok memnun olduklarını, diğer akademik okullardan da istifade etmeye çalıştıklarını ve bu hizmetlerin sosyal ve kültürel gelişimlerine sağladığı katkıyı önemsediklerini ifade ederek, başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu olmak üzere Akademi Üniversite projesinde emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini dile getirdiler.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :