- Hoşgeldiniz

Bülent Arınç’tan Kılıçdaroğlu’na tehdit

Bülent Arınç’tan Kılıçdaroğlu’na tehdit sitemize 09 Ağustos 2013 tarihinde eklenmiş ve 411 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 

Bülent Arınç’tan Kılıçdaroğlu’na tehdit

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Ergenekon davasına bakan mahkemelere yönelik, “kararları gayrımeşrudur” söyleminin kabul edilemez olduğunu söyledi ve “birgün bu mahkemelerin karşısına çıkmak durumunda kalabilirsin” dedi

Başbakan Yardımcısı Arınç, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Ergenekon Davasındaki kararı gayrimeşru olarak değerlendirmesine yönelik eleştirilerde bulunarak, “Ne olur, Sayın Kılıçdaroğlu bak! Bu sözlerden vazgeç. Sonra keser döner sap döner. Öyle bir söz var. Bak sonra ne olur biliyor musun? Bu beğenmediğin mahkemelerin karşısına çıkmak durumunda kalabilirsin” dedi.

Bursa’da partisinin il başkanlığı tarafından Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen bayramlaşma törenine katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Konuşmasında Silivri davasına değinen Arınç, dava bittikten sonra hükümet sözcüsü olarak açıklama yaptığını ve kendilerine düşen insani davranışı sergilediklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu’nu tehdit etti!
Kılıçdaroğlu’nun karar ile ilgili ‘Bu yargı, meşru değildir’ dediğini ifade eden Arınç, şunları söyledi:

“Bunların hepsini çek-balans sistemi içerisinde kontrol mekanizmaları var. Yargıtay var. Onun üstünde belki özel kanun yolları olabilir. En sonunda bireysel Anayasa Mahkemesi başvurusu olabilir. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi olabilir, hepsi var. Bunlar varken, ‘ben bu mahkemeleri gayrimeşru tanıyorum’ demek, biraz haddini bilmemezlik olur. Ne olur, Sayın Kılıçdaroğlu bak! Bu sözlerden vazgeç. Sonra keser döner sap döner. Öyle bir söz var. Bak sonra ne olur biliyor musun? Bu beğenmediğin mahkemelerin karşısına çıkmak durumunda kalabilirsin. Allah Allah! Bu adam ne demek istiyor? Hiçbir şey. İki kere iki, dört.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz