- Hoşgeldiniz

Bir şampiyonluk hikayesi

Bir şampiyonluk hikayesi sitemize 18 Ekim 2014 tarihinde eklenmiş ve 290 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Spora nasıl başladın Serdağ ?

2010 yıllarıydı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübünde de sporculuk yapan aile dostumuz Timur Kulptekin, annem Fatma Kandıra’ya bir gün atıcılık sporu ile bilgi veriyordu. Yaşadıkları anılarını anlatıyordu. Bende bu sohbeti can kulağıyla dinliyordum. Timur Kulptekin benim de bu sporu yapmam için, bana tavsiyede bulundu. “Atış poligonunda bir gün atış yapmaya gidelim” dedi. Timur beyle Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin atış poligonuna gittim. İlk tüfeği elime aldığımda, tüfek epey ağır olduğu için, içimden ben bunu yapamayacağım dedim. Ali Emre Güray hocamızla Timur Kulptekin yanımdaydı. İlk atışı yaptığımda, hedefe yakındı ama plağı vuramadım. İkinci atışımda ise hedefi vurdum. Hocalarımız takdirle karşıladı. Ondan sonra idmanlara gitmeye başladım.

Daha sonraki süreci bizimle paylaşabilir misin?

Hafta sonları idmanlara gidip geliyordum. İki üç aylık atıcıyken yarışmalara katılacağım söylendi. İlk sene parlak bir yıl geçiremedim desem daha doğru olur. Ama yılmadım, gerçekten çok çalıştım. Zaten hocalarımızda ilk yıl benden bir başarı beklemediklerini sık sık söyleyerek bana moral veriyorlardı. Yarışma stresini ve antrenmanları biraz da arttırınca ikinci yıl başarı gelmeye başladı.

İlk katıldığın yarışmayı anlatabilir misin?

Atıcılık sporuna başladığım o yılın sonunda, İzmir’de yapılan federasyonun bir yarışmasına katıldım. Özel bir turnuvaydı. Başarılı atışlarla ikinci olmuştum. Hayatımda ilk defa kürsüye çıkarak madalya almıştım. Epey heyecanlandığımı söylemem gerekir. Bu sevincimi ailem ve hocalarımla paylaştım.

Okul nedeniyle spora ara vermek zorunda kaldınız sanırım?

Üniversite sınavlarına hazırlanmak için evet bir yıl atıcılık sporuna ara vermek zorunda kaldım. İstemediğim bir ayrılık oldu. Sınavlara çalışırken, aklım hep atışlardaydı. Poligonu, hocalarımı ve arkadaşlarımı düşünüyordum. Ama sınavlara da çalışmam gerekiyordu. Bir yıl süren çalışmanın ardından mutlu sona ulaştım. Kayseri Melikşah Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümünü kazandım. Üniversite sınavımın olduğum gün, herkes sınav cevaplarını televizyon başında izlerken, ben atış poligonuna giderek, idmanlara katıldım.

Bir yıllık aranın ardından neler yaptın?

Hep derler ya “Dönüşüm muhteşem oldu”. Evet aynen benimde öyle oldu. Bir yılın ardından, hocalarımızın çizdiği program çerçevesinde, sıkı bir çalışmayla eski formuma kavuştum. 2012 yılında yapılan Türkiye şampiyonasında ikinci, 2013 yılında yapılan federasyon kupası ve Türkiye şampiyonlarında iki kez şampiyon oldum. Bu yıl yapılan Türkiye şampiyonasında da yine Türkiye şampiyonu oldum.

Dünya derecesi öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a söz mü verdiniz?

Avrupa Şampiyonasında takım olarak genç bayanlarda üçüncü olduğumuz için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak 30 Ağustos’ta Zafer Bayramı resepsiyonuna davet edildik. Resepsiyonda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ile tanışma fırsatı buldum. Orada biraz sohbet ettik. Cumhurbaşkanımıza Dünya Şampiyonasında madalya kazanacağıma dair söz verdim. Cumhurbaşkanımızla konuşmamız bizi motive etti. Bu sözün sorumluluğu altında şampiyonaya katılmak için İspanya’ya gittim. Şampiyonada üçüncü olarak Cumhurbaşkanımıza verdiğim sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum. İnşallah madalyaların devamı gelecek” dedi.

Son olarak neler söylemek istersin?

Öncelikle Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Atış Poligonu olması nedeniyle çok şanslıyız. Güzel bir tesisimiz var. Bize bu sporu yapmamıza imkan sunan ve her zaman maddi manevi desteklerini esirgemeyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’na bizlerle yakından ilgilenen kulüp başkanımız İslam Yücel’e, yöneticimiz Muhammet Feyzi Karabıyık’a, antrenörümüz Ali Emre Güray’a, benim her zaman yanımda olan aileme çok teşekkür ediyorum.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :