- Hoşgeldiniz

Bilim Merkezi’nin deneyleri ilgi görüyor

Bilim Merkezi’nin deneyleri ilgi görüyor sitemize 26 Ağustos 2014 tarihinde eklenmiş ve 315 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından eski Seka Kağıt Fabrikaları’nın restore edilmesiyle kurulan Kocaeli Bilim Merkezi, Kocaelililer ile buluşuyor. Kocaeli Bilim Merkezi, tanıtım amacıyla 22-23 Ağustos’ta İzmit merkezdeki Yürüyüş Yolu’nda kurulan stantta çok sayıda ilginç ve dikkat çekici deney ve etkinlik gerçekleştiriyor. Deneylere çocuklar kadar büyükler de ilgi gösteriyor.

 

BAYANLAR PARFÜM YAPTI

Bilim Merkezi standında herkes kendine göre bir etkinliğe yöneliyor. Bayanlar nasıl parfüm yapıldığını incelerken, baylar robot tasarımı ve mikroskoptaki hücrelere ilgi gösteriyor. Yürüyüş Yolu’nda kurulan stantta Kocaeli Bilim Merkezi’nde bulunan bilim düzeneklerini tanıtmak amacıyla seçilen düzenekler sergilenip, ziyaretçilerin incelemesine sunuluyor. Sergilenen düzenekler arasında robot tasarımı, elektronik devre ve parfüm yapımı düzenekleri yer alıyor.

 

ATÖLYE ÇALIŞMALARI

Mini bilim istasyonlarında çeşitli temalarda oluşturulan atölye programları ile bilimin eğlenceli ve öğretici tarafını ziyaretçilerin keşfetmesi sağlanıyor. İki gün sürecek etkinlikte her yaş grubuna yönelik uzman eğitmenlerce hazırlanmış atölye programları bilim standında kurulan mini bilim istasyonlarında ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Fizik, kimya, biyoloji ve elektronik atölyelerinde birbirinden ilginç atölye çalışmaları yapılıyor.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :