- Hoşgeldiniz

Bilim Merkezi artık gün sayıyor

Bilim Merkezi artık gün sayıyor sitemize 30 Ekim 2014 tarihinde eklenmiş ve 350 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir tarafından Seka’da yapımı devam eden Bilim Merkezi’nde incelemelerde bulundu. TÜBİTAK’ın da destek verdiği Bilim Merkezi’nin mekân içi çalışmalarında sona gelinirken çalışmaların kısa bir süre sonra bitmesi bekleniyor.

BAŞKAN DÜZENEKLERİ İNCELEDİ

Eski Seka Kağıt Fabrikası’na ait binaların restorasyonu ile ortaya çıkan Bilim Merkezi’ni gezen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Bilim Merkezi içerisindeki düzenekleri tek tek inceledi. Başkan Karaosmanoğlu’na Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ali Yeşildal ve Başkan Danışmanı Ömer Polat eşlik etti.

“GELECEĞİN BİLİM ADAMLARI YETİŞECEK”

Bilim Merkezini Kocaeli’ne bir an önce kazandırmak istediklerini söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Genç nesillerimizin bilimi yaşayarak öğrenmesi ve bilime dokunabilmeleri için bu merkezler ülkemiz için çok önemli. Buralar müze gibi olmayacak, çocuklarımız burada bilime yaklaşacak. Geleceğin araştırmacıları burada yetişecek. Yeni buluşları burada görecekler” dedi.

EĞİTİM-GELİŞİM MERKEZİ

Bilim Merkezi’nin 6 bin metrekarelik interaktif sergi salonu bulunacak. Bu salonda ziyaretçiler deney aletlerini kendileri kullanarak sonuçlarını anında gözlemleyebilecek. Bilim Merkezi’ne dönüşecek Seka fabrikaları gençlerin gelişmelerine katkı sağlayacak. Bilim Merkezi, çocukların ve gençlerin vakitlerini faydalı çalışmalarla geçirebilecekleri bir eğitim-gelişim merkezi olarak tasarlandı.

ÖZEL YETENEKLİ ÇOCUKLAR KEŞFEDİLECEK

Bilim eğitim merkezinin genç bilim adamı ve uzmanlardan oluşacak kaliteli kadrosunun gözetimi altında ve danışmanlığında, çocukların potansiyelleri keşfedilecek ve kabiliyetlerini kullanabilecekleri imkânlar sunulacak. Özel yetenekli çocuklar burada kendilerine özel programlarla eğitilecek.

ULUSAL VE ULUSLARARASI ÇALIŞMALAR EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Seka Bilim Merkezi, bilim ve teknolojiyle ilgilenen, ilerlemek, kendisini geliştirmek isteyen tüm gençlerimiz için bir eğitim üssü olacak. Kocaeli bilim merkezinde bilim kampları, sertifika programları, halk dersleri, bilim adamlarıyla söyleşi saatleri, devamlı seminerler ve konferanslar yapılacak. Merkez, ulusal ve uluslararası kongrelere, seminerlere ve proje yarışmalarına ev sahipliği yapacak.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :