- Hoşgeldiniz

Bilim Fuarına İlgi Büyük

Bilim Fuarına İlgi Büyük sitemize 22 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 510 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Bilim Fuarına İlgi Büyük

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 23 Nisan Uluslararası Kocaeli Eğitim, Eğlence ve Bilim Fuarı’nda bilim içerikli etkinlikler ile çocuklar hem yeni şeyler öğrenme fırsatı buluyor hem de eğlenceli dakikalar yaşıyor. Sıvı Azot, Ses ve Titreşim, Ateş ve Buz şovları ile çocuklar deneylerle bilimin dünyasına girme fırsatı buluyor.

30’A YAKIN BİLİM ATÖLYESİ

23 Nisan Uluslararası Kocaeli Eğitim Eğlence ve Bilim Fuarı bu sene bilim temalı organizasyonları ile dikkat çekiyor. 30’a yakın bilim atölyesi ile birçok stantta çocukları bilimle tanıştıran Fuar’da ayrıca eğlenceli bilim deneylerinin gerçekleştiği şovlar da yer alıyor.

MUCİT BİLİM ADAMLARI

İTÜ Bilim Merkezi’nin Ses ve Titreşim şovu ses dalgalarının oluşumunu çocuklara ilginç deneylerle göstermesi ile dikkati çekiyor. Çocukların interaktif olarak katıldığı gösteride yansıyan ve kırılan seslerle yankının gücü sahnedeki çılgın mucit tiplemeleri ile sunuluyor.

 

MADDENİN ÜÇ HALİ

MAD SCIENCE tarafından gerçekleştirilen Ateş ve Buz şovu ise deneylerle çocuklara bilime yolculuk yaptırıyor. Bu gösteride çocuklar, kuru buz ile maddenin üç halini öğreniyor. Duman çıkaran köpüklü iksirlerin görsel şovu ile buluşuyor.

-196 DERECE

Kocaeli Bilim ve Teknoloji Kulübü’nün Sıvı Azot Gösterisi ise çocuklara farklı bir bilim deneyi sunuyor. Soluduğumuz havada yüzde 78 oranında bulunan azot gazının -196 derecede en sıvı hali çocuklara sunuluyor.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :