- Hoşgeldiniz

Bilgi ve Belge Arşivi törenle hizmete açıldı

Bilgi ve Belge Arşivi törenle hizmete açıldı sitemize 08 Temmuz 2013 tarihinde eklenmiş ve 418 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Bilgi ve Belge Arşivi törenle hizmete açıldı

Bekirpaşa Mevlana Kültür Merkezi’nin ikinci katında bulunan Bilgi ve Belge Merkezi törenle hizmete açıldı. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan tarafından törenle açıldı.

 

Bir yıllık çalışmanın ardından tamamlanıp hizmete açılan Bilgi ve Belge Merkezinde kurulan sistemle 1960 yılından bu yana resmi evrakların dijital ortama aktarıldığını açıklayan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, 211 bin dosya ile 4 milyon 105 bin 903 adet evrakın elektronik ortama geçirildiğini, birkaç saniye içinde bilgi ve belgeye ulaşıldığını söyledi.

“TS 13298 Elektronik Belge Yönetimi standartlarına uygun olarak çağın son teknolojisinin kullanıldığı arşiv yangın, deprem, su baskını gibi doğal afetlerden etkilenmeyecek” diyen Başkan Doğan “istenen bir bilgiye birkaç saniye içinde ulaşılmayı sağlayan arşiv tasnif edilişi ve EBYSstandartlarına göre elektronik ortama aktarılan Türkiye’nin tek projesi olma özelliğini taşıyor” dedi.

bilgi-ve-belge-toplama-merkezi

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz