- Hoşgeldiniz

Bilgi Evleri’ne Su Tasarrufu ve Çevre Bilinci Semineri

Bilgi Evleri’ne Su Tasarrufu ve Çevre Bilinci Semineri sitemize 27 Şubat 2015 tarihinde eklenmiş ve 364 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün ortak sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Bilgi Evi öğrencilerine “Su tasarrufu ve Çevre Bilinci” farkındalığı oluşturmak amacı ile seminer verildi. Etkinlikte ayrıca doğaçlama şeklinde tiyatro oyununda öğrencilerde oyuna dahil edilerek eğlenceli dakikalar yaşandı.

GEBZE BÖLGESİ BİLGİ EVLERİNDE

İSU ve Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün ortak düzenlediği, ilki ve ikincisi Derince, Körfez ve İzmit bölgesindeki Bilgi Evleri öğrencilerine verilen seminerlerin üçüncüsü Gebze bölgesinde bulunan Bilgi evleri öğrencilerine verildi. Program Kazım Karabekir Bilgi Evi, Mimar Sinan Bilgi Evi ve Sezai Karakoç Bilgi Evi öğrencileri, öğretmenleri, idarecileri ve Bilgi Evleri birim sorumlularının katılımıyla Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Yaklaşık 200 kişinin katıldığı seminerde, İSU Eğitim Şube Müdürü Ali Fazıl Demir ve İSU Eğitim Şube Şefi Salih Çakım eğitim verdi.

ATIK SU ARITIMI VE SUYUN ÖNEMİ VURGULANDI

İSU Eğitim Şube Müdürü Ali Fazıl Demir’ in konuşmacı olarak katıldığı seminerde, çocuklara özellikle su tasarrufu ile bilgiler verilerek, suyun insanlık için önemi vurgulandı. Son zamanlarda dünya genelinde su kaynaklarının giderek azalması ve kuraklığın artması konusuna dikkat çekilerek, çocukların su tasarrufunu her yerde, her koşulda alışkanlık haline getirmeleri yönünde bilgiler verildi. Ayrıca atık su arıtımının çevreye faydalarına da değinen Demir, atık suların arıtılmadan doğaya salınmasının zararlarından bahsetti.

“ÇOCUKLAR EĞLENEREK ÖĞRENDİLER”

Öğrencilerle bire bir iletişim kuran Demir, seminer boyunca anlatılan konular hakkında onlara sorular sorup, konuyu eğlenceli hale getirerek aktarmaya çalıştı. Çevre bilinci ve su tasarrufunu çocuklara akılda kalıcı ve eğlenceli yöntemlerle öğretmenin bilincinde olan eğitimciler, “Oyun İstasyonu” adlı tiyatro gurubunun, doğaçlama tiyatro oyunlarıyla çocukları eğlendirdiler. Tiyatro gurubu, sergiledikleri oyunda çocukları da bizzat oyunun içine dâhil ederek, onları hem eğlendirip hem de “Su tasarrufu ve çevre bilinci” hakkındaki önemli bilgileri aktardılar. Kocaeli genelindeki tüm Bilgi Evi öğrencilerine verilmesi planlanan bu seminerler, önümüzdeki günlerde Başiskele bölgesindeki Bilgi Evleri öğrencileri için gerçekleştirilecek.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :