- Hoşgeldiniz

Bilgi Evi’nde Çanakkale Şehitleri Anıldı

Bilgi Evi’nde Çanakkale Şehitleri Anıldı sitemize 19 Mart 2015 tarihinde eklenmiş ve 394 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı Karamürsel Alp Bilgi Evi’nde, Çanakkale şehitlerini anma programı yapıldı. Çanakkale zaferinin 100. yıl dönümü çerçevesinde düzenlenen etkinliğe katılanlar arasında Bilgi Evi personeli, veliler ve öğrencilerin yanı sıra babası Çanakkale’de şehit düşmüş 95 yaşındaki Halime Nine de vardı.

“ŞEHİTLERE MEKTUP”

Çanakkale şehitlerini anma etkinlikleri kapsamında “Şehitlere Mektup” konulu yarışma yapıldı. Yarışmaya, Anne Okulu projesinde eğitim alan velilerden ve Bilgi Evi öğrencilerinden katılım sağlanırken; kimi şehit abisi için kimi ise şehit olan oğlu için yazdığı mektupları okudu. Yapılan yarışma sonunda oğluma mektup kategorisinde, yazdığı mektupla birinci olan Ayşe Ofluoğlu, mektubunu okurken duygulu anlar yaşandı. Daha sonra abime mektup kategorisinde birinci olan Feyza Bezgin, abisi için yazdığı mektubu okumasının ardından; velisi Rabia Bezgin de Çanakkale şehitleri için yazdığı şiiri seslendirdi.

“ÇANAKKALE” KONULU RESİM SERGİSİ

Programa katılan davetlilere, öğrenciler tarafından lokum ikram edilirken Bilgi Evi öğrencileri, kendi yaptıkları “Çanakkale” konulu resimleri görücüye çıkardılar. Açılan sergide öğrencilerin yaptığı resimler, davetliler tarafından bir hayli ilgi gördü. Bilgi Evleri’nde eğitim gören ve birbirinden yetenekli öğrencilerden biri olan Samet Karadağoğlu, Çanakkale türkülerini sazıyla çalıp seslendirdi. Mektup, şiir ve türkü dinletilerinin ardından Çanakkale’de kaybettiğimiz şehitlerimiz için Kur’an okunup, dua edildi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :