- Hoşgeldiniz

Bilgi Evi öğrencilerinden tarihi camilere ziyaret

Bilgi Evi öğrencilerinden tarihi camilere ziyaret sitemize 11 Kasım 2014 tarihinde eklenmiş ve 296 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgi Evleri öğrencileri, Diyanet İşleri Başkanlığının ‘geç kalma genç kal’ sloganıyla kutlanan Camiler Hatası’nda, şehrin kalbi olan camileri ziyaret etti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgi Evleri, Camiler Haftasında çocukları cami ile buluşturmak ve çocuklar arasında cami sevgisini artırmak amacıyla bir dizi gezi düzenledi. Gölcük’te hizmet veren Barbaros hayrettin Paşa Bilgi Evi ve Derince’de hizmet veren Mehmet Akif Ersoy Bilgi Evi camiler haftasını yaptıkları cami ziyaretleri ile kutladı. Öğrencileri ve velilerin yoğun ilgi ile karşıladığı, öğrenci ve velilerin kentimizin tarihi ve kültürel dokusunu daha yakından görmelerini sağlayan geziler öğrenci veliler tarafından çok beğenildi.

NÜZHETİYE VE ORHAN CAMİLERİ ZİYARET EDİLDİ

Barbaros Hayrettin Paşa Bilgi Evi öğrencileri ve velileri Gölcük’ün en eski camilerinden biri olan Samanlı Dağları’nda bulunan eski adı Döşeme yeni adı Nüzhetiye Köyündeki Nüzhetiye camiine, Ertuğrul Gazi Bilgi Evi öğrencileri ise İzmit Bağçeşme Mahallesinde bulunan Orhan Camiine bir ziyaret gerçekleştirdi. Geziye katılan Öğrenciler, Osmanlı döneminin tarihi havasını yansıtan camileri daha yakından görme şansı yakaladı. Öğrenciler, mihrap, minber, minare gibi cami terimleri ve genç yaşta ibadetin önemi gibi konularda camii imamları tarafından bilgilendirildi. Orhan Camii imamının Cuma günleri hutbeye kılıçla çıkması Ertuğrul Gazi Bilgi Evi öğrencilerinin oldukça ilgisini çekti.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :