- Hoşgeldiniz

Adres : -
Telefon : -
E-Posta : -
Websitesi : -
Üyelik Tarihi : 25 Mart 2013

Beyaz Tay Nisan sonunda sahnede

Beyaz Tay Nisan sonunda sahnede

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın yeni sezon oyunlarından “Beyaz Tay”ın okuma provaları yoğun şekilde sürüyor. Şehir Tiyatroları sanatçılarından Erdem Irmak’ın hem yazıp hem yönettiği oyunda, diğer atlarda olmayan bazı özelliklere sahip Beyaz Tay’ın yaşamı ve bilinç serüveni konu ediliyor.

GENİŞ KADRO

Tüm tasvirleri kurum bünyesinde Zafer Gümüş ve Erdem Irmak tarafından üretilen oyunun Yönetmen Yardımcılığını Serhat Güzel yapıyor. Dekor kostüm tasarımında Adnan Yılmaz, Ses Tasarımında İlker Sevüker, Işık Tasarımında ise Cafer Yiğiter’in görev yaptığı oyunda Şehir Tiyatroları sanatçılarından Cemal Aldıç, Çağrı Mengüç, Utku Oğuz, Ozan Şahin ve Çiğdem Sarıhan Benli rol alıyor.

FARKLILIKLAR ZENGİNLİKLERİMİZDİR

“Beyaz Tay hep geceleri koşar. Diğerleri uyurken. O da rüzgar delenlerin arasına karışıp onlarla oynamak, dörtnala yarışıp rüzgarı yenmek; sonrasında göl kıyısında kana kana su içip rahatça uyumak istemez miydi? İsterdi, kuşkusuz. Ama utanıyordu. Farklı olmasından utanıyordu.” Farklılıklarımızın aslında birer zenginlik olduğunu çarpıcı şekilde anlatan “Beyaz Tay” ilk perdesini 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde açmayı planlıyor.

Firmalar kategorisinde bulunan Beyaz Tay Nisan sonunda sahnede sitemize 25 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 528 kişi tarafından ziyaret edilmiş.
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz