- Hoşgeldiniz

Berkin Elvan’ı Kaybettik

Berkin Elvan’ı Kaybettik sitemize 11 Mart 2014 tarihinde eklenmiş ve 418 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Berkin Elvan’ı Kaybettik

Gezi eylemlerinde bakkala giderken polis tarafından gaz fişeği ile vurulan  ve 269 gün sonra yaşamını yitiren Berkin Elvan için tüm yurtta eylem var.

berkin-elvan

Aralarında İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir ve Bolu da bulunduğu birçok ilde eylemler yapıldı. İstanbul Taksim Meydanı kapatıldı, üniversiteler ayakta. Bu eylemlerden biri de Ankara’daODTÜ’de. ODTÜ’de öğrenciler dersleri boykot etti ve kent merkezine doğru yürümeye başladı.

Eskişehir yolu üzerine çıkıp trafiği kapatarak yürüyüşünü sürdüren kalabalık bir süre sonra polislerin engeli ile karşılaştı. Yürüyüş yapan kalabalık, TOMA araçlarından tazyikli su ve biber gazı sıkılarak engellenmeye çalışıldı.

Şu anda binlerce ODTÜ’lü yürüyüşü

nedeniyle gerginlik devam ediyor. 

POLİS MÜDAHALE ETTİ

ODTÜ’den Kızılay’a yürümek isteyen kalabalık gruba polis Eskişehir Yolu’nda müdahale etti.Müdahale sırasında bir kız öğrenci gaz fişeğiyle yaralandı.

GAZ FİŞEKLERİ ATILIYOR

Polis müdahalesinin ardından bir kısmı ODTÜ kampüsüne çekilen öğrencilere müdahale sürüyor. Bir polis helikopterinin de katıldığı müdahalede TOMA ve akrepler kullanılıyor.

polis-mudahalesi

ODTÜ’nün A1 kapısından kampüs içerisine su sıkan çevik kuvvet ekipleri, ormanlık araziye gaz fişekleri atıyor. Öğrenciler yaklaşık 700 metre kadar ilerleyebildi. ODTÜ yerleşkesinin A1 kapısında gerginlik sürüyor.

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ’NDE GERGİNLİK

Berkin Elvan için Kocaeli Üniversitesi Umuttepe kampüsünde protesto gösterisi yapan yaklaşık 400 öğrenci rektörlük binasına girmek istedi. Özel güvenlik görevlileri binaya girmek isteyen öğrencilere engel olmak isteyince gerginlik çıktı. Olay yerine çağrılan çevik kuvvet ekipleri öğrencileri gaz ve cop kullanarak dağıtmaya çalışırken öğrenciler polise taşlarla karşılık verdi. Gerginlik sürüyor.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :