- Hoşgeldiniz

Belediye’den Asansör Bakımı Uyarısı

Belediye’den Asansör Bakımı Uyarısı sitemize 17 Kasım 2013 tarihinde eklenmiş ve 477 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Belediye’den Asansör Bakımı Uyarısı

Belediye Başkan Yardımcısı Filiz Ertürk, İzmit Belediyesi’nin asansör bakım ve onarım yönetmeliği uygulamalarına vatandaşlarında duyarlılık göstermesi gerektiğini ifade etti.

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın halkın can güvenliği ve sağlığına büyük önem verdiği için bu uygulamayı titizlikle takip ettiğini dile getiren Ertürk, belediye tarafından yapılan çalışmanın yasal yaptırımlara da dayandığını belirtti.

 

YASALARA UYGUN DAVRANIYORUZ

 

05.11.2011 tarih ve 28106 sayılı Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği’nin  10. Maddesi’nin 13.bendinde yer alan “Yıllık kontrol neticesinde, asansörün çalışmasında can ve mal güvenliği açısından bir tehlike söz konusu ise, asansörün çalışmasına can ve mal güvenliği sağlanıncaya kadar izin verilmez. Buna rağmen,  asansörün çalıştırılmasından bina sorumlusu sorumludur” ve 11. maddesinin 2. bendinde yer alan “Yıllık kontrol faaliyetleri kapsamında, bina sorumlusunca kontrolüne izin verilmeyen veya asansör monte eden veya onun yetkili servisinin nezaret etmekten imtina etmesi nedeniyle kontrolü yapılamayan veya kontrol neticesinde can ve mal güvenliği açısından tespit edilen uygunsuzluklara yönelik gerekli düzeltme faaliyetleri gerçekleştirilmeyen asansör,yıllık kontrolü yapılıncaya kadar veya gerekli düzeltme faaliyetleri tamamlanıncaya kadar, yapının bağlı bulunduğu ilgili idare tarafından hizmet dışı bırakılır.” ifadelerini hatırlatan Başkan Yardımcısı Ertürk İzmit halkının can güvenliği için bu konuda titizlikle davrandıklarını dile getirdi.

 

VATANDAŞLARDA DUYARLI OLMALI

 

İzmit genelinde yapılan çalışmalar sonucunda bazı asansörleri kullanıma kapattıklarını ifade eden Ertürk, “İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan halkın can güvenliğini her şeyin üzerinde tuttuğu için bu konuda ayrı bir titizlik gösteriyoruz. uygulamayı teknik ekiplerimiz titizlikle yürütüyor” diyerek vatandaşları da bu konuda duyarlı olmaya davet etti.

filiz-erturk

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz