- Hoşgeldiniz

Başkan, Yuvacık Barajı’nı inceledi

Başkan, Yuvacık Barajı’nı inceledi sitemize 12 Ocak 2015 tarihinde eklenmiş ve 221 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Geçtiğimiz hafta boyunca yoğun kar yağışı nedeniyle yüksek noktalarda biriken karların erimeye başlamasıyla, Yuvacık Barajı’nın doluluk oranında istenen seviyeye ulaşıldı. Yuvacık Barajı’nda inceleme yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, barajın istenen seviyeye ulaştığını ve Sapanca Gölü’ne su aktarımının devam ettiğini belirtti.

YUVACIK İSTENEN SEVİYEDE

2014 yılının kurak bir mevsim olması nedeniyle barajlarda yaşadığımız su sıkıntısının bu sene yaşanmayacağını dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “Yuvacık Barajımız şu an yüksek bir doluluk oranına ulaştı. Bugün itibariyle şehrimize 373 bin metreküp su verdik. Sadece bugün barajımıza 1 milyon 120 bin metreküp su girdi. Bunun yanı sıra barajımızda 40 milyon metreküp su bulunmaktadır” dedi.

SAPANCA’DA SU SEVİYESİ 31,03 METREYE ULAŞTI

Geçen yıl yaşanan kuraklıkta alınan önlemler sayesinde kentin susuz kalmadığını belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Yuvacık Barajımız’dan bugün 145 bin metreküp Sapanca Gölü’ne aktarım yaptık. Yağmurlar ve kar yağışı nedeniyle gölün su seviyesi 31.03 metreye ulaştı. Bu seviye daha da yükselecektir’’şeklinde konuştu.

EKİPLERİMİZ ÖZVERİLİ ÇALIŞTI

Şehrimize yağan kar yağışı nedeniyle yaşamın olumsuz etkilenmemesi için Büyükşehir ekiplerinin yoğun çalıştığını sözlerine ekleyen Başkan Karaosmanoğlu, ”Tüm personelime bu gayretli çalışmaları nedeniyle teşekkür ediyorum. Olumsuzlukları minimize etme noktasında arkadaşlarımızın büyük gayretleri olmuştur” ifadelerini kullandı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :