- Hoşgeldiniz

Başkan yeni projelere onay verdi

Başkan yeni projelere onay verdi sitemize 15 Aralık 2014 tarihinde eklenmiş ve 294 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Mustafa Altay’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç.Dr Tahir Büyükakın, Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç, Başkan Danışmanı Adnan Bilgiç ve birim müdürleri katıldı.

 

PROJELER KENTİMİZİN İHTİYAÇLARINI KARŞILAYACAK

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na, Fen İşleri Daire Başkanlığında gerçekleştirilen 2015 yılı kent genelinde yapılacak bazı yatırımlar hakkında rapor verildi. Başkan Karaosmanoğlu “ Yeni yıl içerisinde planladığımız projeler halkımızın ihtiyaçlarını karşılayacak. Daha yaşanabilir kent için proje üretiyoruz. Önceliklerimizi belirliyor ve yatırımları buna göre yapıyoruz” dedi.

 

ÇAYIROVA’YA YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU

İlçelerimizin ihtiyaçlarına ve gelen taleplere göre proje ürettiklerini belirten Başkan Karaosmanoğlu “ Çayırova’mıza yarı olimpik yüzme havuzumuz çok yakışacak. Önemli bir ihtiyacı karşılayacağını düşünüyorum. Amatör sporcularımız, gençlerimiz ve halkımız bu tesisten faydalanacak. Bu projeyi çok önemsiyorum. Tek düşüncemiz var oda gençliğimizin geleceğe yaşadıkları yerde en iyi imkanlarla hazırlanmasıdır” açıklamasını yaptı.

 

3 İLÇEYE OKUL TİPİ SPOR SALONU

Proje toplantısından 3 ilçeye okul tipi spor salonu yapımı kararı da çıktı. Gölcük, Çayırova ve Karamürsel ilçelerin de yapılacak okul tipi spor salonlarından hem öğrenciler hem de çevrede ki vatandaşlar faydalanabilecek.

SEVİNDİKLİ VE KARAAĞAÇ KÖYLERİNE KÜLTÜR MERKEZİ

Hizmet binalarının yapımına dönük sunum da Körfez ilçesinin Sevindikli ve Kandıra’nın Karaağaç köylerine kültür merkezlerinin yapımına da başlanması kararı çıktı. Başkan Karaosmanoğlu “Bu iki köyümüze yapacağımız kültür merkezlerinin çevre köylerde ki vatandaşlarımıza da hizmet vermesini planlıyoruz. Önemli bir eksiği ortadan kaldıracağız. Halkımız gerek düğün salonu gerek toplantıları gerekse hizmet anlamında birçok ihtiyacını buradan karşılayabilecek. Köylümüzün mutlu olması ve yaşadığı yerde hayata kaliteli biçimde devam etmesi tek amacımızdır “ ifadelerini kullandı.

 

DOĞANTEPE’YE FİFA STANDARTLARINDA SAHA

Başiskele ilçesinde bulunan Doğantepe mahallesine FİFA standartlarında saha yapılacak. Bölgede ki önemli bir ihtiyacı karşılayacak tesiste amatör müsabakalar oynanabilecek. Antrenmanlarında yapılabileceği sahada, gençlerin sağlıklı bir şekilde spor yapması amaçlanıyor. Projenin 2015 yılı içerisinde bitirilmesi planlanıyor.

KARAMÜRSEL İMAM HATİP LİSESİNE SPOR SALONU

Başkan Karaosmanoğlu Karamürsel İmam Hatip Lisesi’nde yapılacak spor salonuna da onay verdi. İçerisinde çok amaçlı toplantı salonunun olacağı proje, okulun ve çevrenin ihtiyaçlarına karşılık verecek. Konferansların ve eğitim çalışmalarının yapılacağı çok amaçlı tesiste, okulun daha kaliteli eğitim vermesi için fiziki şartlarda görülen eksikliklerin giderilmesine katkı sağlayacak. Spor salonu içerisinde basketbol, voleybol ve diğer salon sporları rahatlıkla yapılabilecek.

SEKA 1. KAĞIT FABRİKASINDA RESTORASYON

Restorasyon çalışmalarına önem veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, SEKA 1. Kağıt Fabrikasında Mekanik Atölye ve Taşlı Değirmen yapılarını tekrar gün yüzüne çıkartacak. Restorasyonu tamamlanacak makinelerin sergilenmesi sağlanacak. Bunun yanı sıra Başiskele Seymen’de bulunan ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesine devir olan Makine Kimya Endüstrisi tesisleri için de dönüşüm projelerinin uygulanmasına karar verildi.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :