- Hoşgeldiniz

BAŞKAN UMUT DAĞITTI “KOCAELİ SPORDA MARKA OLACAK”

BAŞKAN UMUT DAĞITTI “KOCAELİ SPORDA MARKA OLACAK” sitemize 20 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 860 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

BAŞKAN UMUT DAĞITTI “KOCAELİ SPORDA MARKA OLACAK”

Kocaeli’nin En Büyük Markası Kocaelispor Sahipsizlikten Profosyonel Ligden Düşme Noksasındayken, Başkanın Sözleri Hiçte İnandırıcı Gelmedi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil ile Gençlik ve Spor il Müdürü Muzaffer Çintimar’ı kabul etti. Başkan Karaosmanoğlu, voleybol başta olmak üzere Kocaeli’nin amatör sporda marka olması için çalıştıklarını söyledi.

VOLEYBOL FEDERASYON BAŞKANI

Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Başkan Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette Büyükşehir Gençlik ve Spor Şube Müdürü Mehmet Kesen de hazır bulundu. 18 yıl boyunca voleybol oynadığını aktaran federasyon başkanı Mutlugil, spor yaptığı yıllarda Kocaeli’ne sık sık geldiğini, kentimizde kamplara katıldığını ifade etti.

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİ

Kocaeli’nde son yıllarda spor alanında tesisleşme ve alt yapıda yapılan hamleyi federasyon olarak yakından takip ettiklerini dile getiren Mutlugil, ‘’Kocaeli’nde spora büyük ilgi var. Spora ve özellikle voleybola olan olumlu yaklaşımınızdan dolayı teşekkür ediyoruz. Türkiye’nin olimpiyat hedefinde 81 ilde voleybolun alt yapısını hazırlamaya çalışıyoruz. Kocaeli’nde çok güzel çalışmalarınız var. İlk etapta okullardaki beden eğitimi öğretmenlerine antrenör eğitimi vermek istiyoruz. Böylece okullarımızdaki gençlerimizin voleybola olan ilgisini artırmak istiyoruz’’ açıklamasını yaptı.

BEN DE SPOR YAPIYORUM

Federasyon başkanı Mutlugil’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Ben sporun her türünü seviyorum. Yürüyüş ve yüzme gibi sporları da bizzat yapıyorum ve yapılmasını teşvik ediyorum. Halkımızla haftanın üç günü yürüyoruz. Kenti spor tesisleriyle, yürüyüş yollarıyla, spor aletleriyle donattık. Bahçesi müsait olan okullarımıza spor salonları yapıyoruz, her okulumuza basket ve voleybol sahaları kuruyoruz’’ bilgisini verdi.

VOLEYBOLUN ALT YAPISI OLUŞACAK

Kocaeli’nde voleybolun gelişmesine katkı sunmaya hazır olduklarını sözlerine ekleyen Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Kocaeli’nde voleybolun alt yapısını oluşturmak için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da destek vermeye hazırız. Spora yapılan yatırım, gençliğe yapılan, geleceğe yapılan yatırımdır. Voleybolun Kocaeli’nde marka haline gelmesini arzu ediyoruz’’ şeklinde konuştu.

KESEN BİLGİ VERDİ

Büyükşehir’in spor okulları kapsamına voleybolun da alındığını hatırlatan şube müdürü Kesen, Başkan Karaosmanoğlu ile federasyon başkanı Mutlugil’e Kocaeli genelinde 4.500 öğrenciye farklı branşlarda spor yapma imkanı sağladıkları bilgisini verdi. Kesen, Büyükşehir’in spor okullarının 12 ilçedeki 41 spor tesisinde, 81 antrenör eşliğinde devam ettiği açıklamasını da yaptı. Kesen, bu çocuklardan 350’sinin köy okullarından geldiğini de sözlerine ekledi.

Kocaeli’nin En Büyük Markası Kocaelispor Sahipsizlikten Profosyonel Ligden Düşme Noktasındayken, Başkanın Sözleri Hiçte İnandırıcı Gelmedi.

kocaeli-spor

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz