- Hoşgeldiniz

Başkan ‘’Siyaset, irade ve cesaret ister’’

Başkan ‘’Siyaset, irade ve cesaret ister’’ sitemize 04 Şubat 2015 tarihinde eklenmiş ve 277 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ana kademe, kadın ve gençlik kollarının kongrelerinin sona ermesiyle birlikte AK Parti ilçe teşkilatlarının kadroları, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na ziyaretlerini sürdürüyor. AK Parti Gölcük İlçe Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Doğan ve yönetimi, bu kapsamda Başkan Karaosmanoğlu’nu ziyaret ederek, siyasi gelişmelerin gençler üzerindeki yansımaları üzerine fikir aldı. Başkan Karaosmanoğlu görüşmede, “Siyaset, irade ve cesaret ister. Tarihi okursanız, fikirlerinize ve davanıza yoğunlaşmak daha kolay olur. Geçmişi iyi analiz ederseniz, gelecekteki değişimleri ve karşılaşacağınız konjonktürel farklılıkları daha rahatlıkla anlarsanız” ifadelerini kullandı.

TARİHİ ÇOK İYİ OKUYUN

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kendisini siyasetin merkezinde konumlandıran muhafazakâr – demokrat bir kitle partisi olduğunu söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Gençlerimizin bu bilinçte siyaset yapması çok doğru olacaktır. Bu siyasi yapının en önemli güçlerinden ve partinin gençlerin elinde zirvede kalacağını hepimiz biliyoruz. Kendisini iyi yetiştirmiş, donanımlı, kendini ifade edilebilen ve tarihin derinliklerini bilebilen bir gençlik hareketini çok önemsiyorum. Tarihin bir kimlik olduğunu, çok okuyan ve farklı kültürleri anlayabilen bir hareketin siyasi arenada başarısız olması neredeyse imkânsızdır. Siyaset aynı zamanda haksızlığa karşı dik durmanın, mazlumun yanında olmanın ve bunların ötesinde kendi ülkesini ve vatandaşının refah seviyesini yükseltmek için bir araya gelmiş insanların oluşturduğu güçlü bir düşünce akımı olarak görmek gerekir” sözlerini sarf etti.

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMALISINIZ

Siyasetin, insanları etkileme sanatı olarak görülmesinin altını çizen Başkan Karaosmanoğlu, “Bu sanatı ancak sizlerin arasından yetenekli olanların uygulayabileceğini söylemek gerekir. Ancak tüm genç arkadaşlarımızın bu bilinçte olması çok doğru bir yaklaşım olacaktır. Önümüzdeki genel seçimlerde insanımıza politikalarımızı doğru anlatarak, partimize desteklerini sağlamamız gerekiyor. Bunun içinde gece-gündüz demeden çalışmak gerekiyor. Gölcük ilçe teşkilatındaki gençlerimizin bu inançla çalışmalarına ağırlık vermeleri çok doğru olacaktır” dedi.

OY HEDEFİNİZİ BELİRLEYİN

Siyasetin stratejik hedeflerden geçtiğini de söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, ”Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra, milletvekilliği seçimlerinde alınabilecek oy oranlarını mahalle mahalle, sandık sandık belirlemeniz gerekmektedir. Çok iyi teşkilatlanarak, her genç arkadaşımıza ulaşmanız ve partimizin Yeni Türkiye’de yapmak istediklerini anlatmanız gerekmektedir. Yeni Anayasa sürecinin bu seçimden geçtiğini de ifade etmeniz yerinde olacaktır. Sandıklara sahip çıkmak bu seçimde çok daha fazla öneme sahiptir” şeklinde konuştu.

YETİMLERİ ARAYIP BULUN

Gençlik hareketi olarak özellikle yetimlere daha fazla ilgi gösterilmesini isteyen Başkan Karaosmanoğlu, “Dünya üzerinde milyonlarca ifade edebileceğimiz yetim var. Türkiye’de, şehrimizde veya ilçemizde her yetime ulaşarak, varsa sorunlarını çözme noktasında arayışa girelim. Onlara sevgi ve saygı göstererek sahiplenelim. Yetimler dünyada bize emanettir. Bu emanete sahip çıkacak siyasi akım AK Partidir” diye sözlerini tamamladı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :