- Hoşgeldiniz

Başkan ‘’Sivil toplum örgütleri kentin aynasıdır’’

Başkan ‘’Sivil toplum örgütleri kentin aynasıdır’’ sitemize 16 Ocak 2015 tarihinde eklenmiş ve 274 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, kentin dinamiklerini oluşturan sivil toplum örgütlerinin yöneticileriyle bir araya gelmeye devam ediyor. Kocaeli Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya ve Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Dr. Kerem Özgüler’in yanı sıra yönetimleriyle bir araya geldi. Başkan Karaosmanoğlu görüşmelerde, “Sivil toplum örgütleri kentin aynasıdır. Bizlere ve şehrimize enerji veren yapıda olmalıdırlar. Ortak ve katılımcı demokrasiyle kentimizin çağa uygun şehirler arasında yer alması için beraber çalışalım. STK’ların başarısı ve uyumu kente katkı sağlar” dedi.

KATILIMCI DEMOKRASİYLE YÖNETİYORUZ

Kocaeli kentinin yerel yönetimler olarak toplumsal uzlaşı anlayışıyla yönettiklerini ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Katılımcı demokrasiden taviz vermeden şehrimizde kararlar almaya çalışıyoruz. Burada STK’ların önemini tekrar belirtmem gerekir. Uzlaşı kültürü ve istişarenin öneminin farkındayız. Hükümetimizin 2023 hedeflerindeki demokrasi anlayışının yerel anlamda uygulayıcısı konumundayız. Toplumsal ve kültürel farklılıkları anlayarak, kurduğumuz sağlıklı iletişimle belediyecilik hizmetleri sunuyoruz” şeklinde konuştu.

ESNAFIMIZIN 24 SAAT HİZMETİNDEYİZ

Şehrimizde hizmet veren ve kent kültürüne önemli katkıları olan esnafın her türlü ihtiyacına dönük çalışmaları dikkatle takip ettiğini söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Esnafımızın 24 saat hizmetindeyim. Onların gelişmesi ve mutlu olması için kent içerisinde katılımcı bir yerel yönetimle hizmet vermeye çalışıyoruz. Ortak projeler üreterek, kendilerine katkı noktasında yapabileceklerimizi tekrar gözden geçirebiliriz. Hükümetimiz de esnafa yönelik çok önemli kararlar alıyor. Esnaf Odamızın bu anlamda kendilerine önemli bir görev düştüğünü söylemeliyim” açıklamasını yaptı.

AHİLİK, İMAN VE KARDEŞLİKTİR

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Esnaf Odaları Birliği yönetiminin ziyaretinde Ahilik kavramı üzerinde de durarak, “Esnafımızın kendi arasında ilişkilerinde kardeşlik esasını tekrar ortaya çıkarması ve Ahilik anlayışını bir iman meselesi olarak görerek bu akımın tekrar yerleşmesi için çalışma kaydetmelidir. Bu iki kavram esnafımızın vazgeçilmezi olmalıdır. Esnaflarımızın kendileri gibi aynı yola baş koymuş kardeşlerinin olduğunu bilmeli ve birbirlerine destek olmalıdırlar. Bizim de üzerime düşen görev neyse odamızla beraber yapma hazırız” ifadelerini kullandı.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI UMUDUN ADIDIR

Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi’ni de makamında ağırlayan Başkan Karaosmanoğlu, sağlık çalışanlarının hizmet anlayışında umudun adı olduklarını ifade ederek, “Gece gündüz demeden kimi zaman zor ve stresli şartlar altında hizmet veren sağlık çalışanları onurlu bir görevi yerine getirmektedirler. Şefkat bekleyen hastaların elini tutan, dünyaya gelen bebeğin ilk baktığı yüzler sizler oluyorsunuz. Sağlık çalışanlarının halkımız nezdindeki yeri çok büyüktür. Saygı duyan ve sizi anlayan vatandaşlarımızın olduğunu da bilmelisiniz. Zaman zaman sağlık çalışanlarımıza karşın uygulanan şiddet eğilimlerini de kınıyorum. Bu şekilde doktorumuza, hemşiremize, hasta bakıcımıza ve bu alanda hizmet veren her kim olursa onlara karşı yapılan şiddet girişimlerinin karşısında olduğumuzda bilinmelidir” dedi.

SAĞLIK ALANINDA DEVRİM GERÇEKLEŞTİ

Başkan Karaosmanoğlu ziyarette, “2002 yılından itibaren sağlık alanında gerçekleşen bir devrime tanık olduk ve olmaya da devam ediyoruz. Sağlık çalışanlarımızın gerek özlük haklarında gerek fiziki şartların iyileşmesi anlamında birçok yenilik hizmete girdi. Vatandaşlarımızın sağlıktaki refahı çok iyi hissetti” şeklindeki ifadelerine hastanelerde yaşanan rehin kalma dönemlerinin çok gerilerde kaldığını ekledi. Başkan Karaosmanoğlu, “En basit röntgen için bile günlerce beklediğimiz zamanları unutmadık. Hastane kapılarındaki dramların geride kaldığını çok şükür görüyoruz” değerlendirmesini yaptı.

KENTİMİZDE SAĞLIK TESİSLEŞMESİ HIZ KAZANDI

Kentimizdeki sağlık tesisleşmesinin önemine ayrı bir vurgu yapan Başkan Karaosmanoğlu, ”Üniversite hastanemiz başta olmak üzere kamu ve özel sağlık hizmetlerinin verildiği kurumlarımızda bir yarışın olduğunu görmekteyiz. Bu da hizmette çıtanın daha yukarılara çıkmasına neden oluyor. Kentimize kazandırılan sağlık yatırımlarının çok önemli olduğunu vurgulamak isterim. Yapılacak bölge hastanesi başta olmak üzere, devlet hastanelerinin şartlarının iyileştirilmesi için yapılan çalışmalar kentimize değer katacaktır. Bölge hastanemizin birkaç ay içerisinde temelinin atılacak olması da ayrı bir değere sahip. İşte tam burada sağlık çalışanlarımızın özverili duruşu ortaya çıkıyor. Şefkatli elleri ilgili gözlerle birleşince halkımız çok daha fazla mutlu oluyor” dedi. Kocaeli Esnaf Odaları Birliği başkanları ve Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi yönetimi Kocaeli’ye kazandırılan hizmetler için, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür ettiler.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :