- Hoşgeldiniz

Başkan Öğretmenler Gününü kutladı

Başkan Öğretmenler Gününü kutladı sitemize 24 Kasım 2014 tarihinde eklenmiş ve 245 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle yayınladığı mesajında, öğretmenlerin kendilerine emanet edilen çocuklarımızı en ideal şekilde eğitmek suretiyle, geleceğin Türkiye’sini ve geleceğin dünyasını inşa etmek gibi son derece kutsal bir vazifeyi icra ettiklerini belirtti.

ÖĞRETMENLER HER TÜRLÜ ÖVGÜ VE TADİRE LAYIKTIR

Türkiye’nin bugün dünyanın güçlü ve saygın devletlerinden biri haline gelmesindeki en önemli paylardan birinin, hiç şüphesiz, fedakâr, cefakâr öğretmenlere ait olduğunu belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Edirne’den Kars’a kadar yurdumuzun en ücra köşelerinde, her iklimde, her coğrafyada, en zor şartlarda dahi görevlerini özveriyle yerine getiren öğretmenlerimiz, her türlü övgüye ve takdire layıktır. Milletçe öğretmenlerimize şükran ve minnet borçluyuz. Öğretmenler, hepimizin gönlünde müstesna bir yer tutmaktadır. Bilhassa kültür ve medeniyetimizde, öğretmenlerimiz anne ve babalarımız kadar değerli, onlar kadar aziz ve muteber sayılmaktadırlar. Zira bizler, ilim ve irfan sahibi kimselere hürmeti esirgemeyen, bize bir harf dahi öğreten kimseye minnet duyan bir milletiz” dedi.

TÜM ÖĞRETMENLERİN GÜNÜNÜ KUTLUYORUM

Başkan Karaosmanoğlu, Türkiye’nin hedeflerine, 2023 ve 2071 ideallerine, öğretmenlerin yüksek katkıları sayesinde ve yetiştirdikleri özgür düşünceli, sorgulayan, nitelikli nesiller sayesinde çok daha kolay ulaşacağını belirterek, “Bu anlamlı günde, kutsal görevlerini aşkla, şevkle ifa eden değerli öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum. Bu vesileyle ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, hepsine saygılarımı sunuyorum” dedi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :