- Hoşgeldiniz

Başkan Nevzat Doğan, Atatürk’ü Minnet ve Saygıyla Anıyorum

Başkan Nevzat Doğan, Atatürk’ü Minnet ve Saygıyla Anıyorum sitemize 09 Kasım 2013 tarihinde eklenmiş ve 385 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Başkan Nevzat Doğan, Atatürk’ü Minnet ve Saygıyla Anıyorum

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı ve büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 75. yıldönümünü nedeniyle basın açıklaması yayınladı. Atatürk’ü saygı ve minnetle andığını ifade eden Doğan, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

 

“Her milletin içinden çıkan büyük devlet adamları ve liderler vardır. Tarih boyunca dünya düzenine şekil veren sayısız devlet adamı çıkaran Türk Milletinin yetiştirdiği en büyük liderlerden biri de, şüphesiz ki Mustafa Kemal Atatürk’tür. O, işgal altındaki vatan topraklarını kurtarmak amacıyla çaresiz bir millete rehber olmuş, “Milletin İstikbalini yine Milletin azim ve kararı kurtaracaktır” görüşünü parola kabul ederek üstün askeri dehası ile aziz vatan topraklarını işgalden kurtarmıştır.

 

Türk Milletinin bir daha karanlığa düşmemesi için ulusal egemenliği sınırsız üstün bir kuvvet ve kudret kabul ederek 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kurmuştur. Her zaman halkına güvenen Büyük Önder bu sayede ulusal iradeyi milletin tek temsilcisi konumuna getirmiştir. 29 Ekim 1923’de yerine bir fazilet rejimi olan Cumhuriyet yönetimini kurmuştur.

 

Gerçekleştirdiği siyasi, sosyal ve ekonomik reformlarla kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti çağdaş medeniyet seviyesini aşma yolunda önemli atılımlar gerçekleştirmiş ve bunun devamı olarak bugün bütün dünyanın gıpta ile baktığı bir devlet haline gelmiştir.

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Atatürk’ü ebediyete intikalinin 75. yıldönümünde bir kez daha rahmetle ve saygıyla anıyorum. O, fikirleri ile daima aramızda yaşayacak ve modern Türkiye Cumhuriyetini sonsuza kadar aydınlatacaktır.”

nevzat-dogan

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz