- Hoşgeldiniz

Başkan ‘’Manda sütü geleceğin beyaz altını olacak’’

Başkan ‘’Manda sütü geleceğin beyaz altını olacak’’ sitemize 29 Ocak 2015 tarihinde eklenmiş ve 278 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği Başkanı Niyazi Yelkencioğlu ve yönetimi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile görüşerek, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Karaosmanoğlu ziyarette manda sütü ürünlerinin kıymetli bir hale geldiğini belirterek, “Pazar payındaki artış ve talepler dikkat çekici bir şekilde yükseldi. Köylümüzün ve yatırımcımızın gelecekte manda sütü ve ürünleri için damızlık sayısında ciddi bir artırıma gitmesi gerekiyor. Köylümüz manda sütü ve ürünlerine yatırım yapmalıdır. Manda sütü geleceğin beyaz altını olacak” dedi.

KÖYLÜMÜZ SU PROBLEMİ ÇEKMEYECEK

Başkan Karaosmanoğlu, Namazgah Barajı’nın Kandıra bölgesindeki tarımsal, hayvansal ve evsel kullanım için çok büyük bir yatırım olduğunu belirterek, “Barajımızı yaparak Kandıra’da gelecekte yaşanabilecek su probleminin önüne geçtik. Özellikle tarımsal alanda önemli bir ihtiyaca cevap verecek olması da çok önemlidir. Hayvansal kullanım için suyun öneminin farkındayız. Ancak manda yetiştiriciliği noktasında suyun çok daha fazla kullanılması gereği, bu barajın önemini bir kat daha artırıyor. Köylümüzün ve yatırımcımızın, baraj sayesinde su problemi çekmeyecek olması üretime ciddi katkı sağlayacaktır. Namazgah deresi boyunca hayvanlarınız bu bölgede yaşama alanları kazanacaktır” şeklinde konuştu.

PAZAR PAYININ ARTMASINDA ULAŞIM ÖNEMLİ FAKTÖR

Manda sütü ürünlerinin her geçen gün ciddi bir taleple karşılaşmasını olumlu bulan Başkan Karaosmanoğlu, ”Pazar payındaki bu artışın önemli sebeplerinden bir tanesi ulaşım kanallarının kolay ve hızlı olmasıdır. Köylümüz ve yatırımcımız artık bu sektörle daha rahat ilgilenmektedir. Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme Şefliğimizin önemli eğitim ve bilgilendirme girişimleri de oldu. Devletimizin teşviklerini de daha iyi değerlendirerek, manda sütü ve ürünlerinin daha cazip hale gelmesini sağlayarak, pazar payının daha yukarılara çekilmesini başarabiliriz” ifadelerine yer verdi.

GİOSB BÖLGEYE ENERJİ VERECEK

Başkan Karaosmanoğlu, “Kandıra Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi(GİOSB)’nin kurulması köylümüze önemli bir ekonomik katkı sağlayacak. Ürettiği her ürün değerlendirilecek. Manda sütü ve ürünlerinin de burada yoğun biçimde kullanılacağını düşünüyorum. Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Kandıra bölgesinde önemli bir iş potansiyeline ev sahipliği yapacak” açıklamasını yaptı.

KALİTEDEN TAVİZ VERMEYİN

Başkan Karaosmanoğlu üreticilere de uyarı yapmayı ihmal etmeyerek, “Ürünlerinizde kaliteden taviz vermeyin. Standartlarınızı çok iyi belirleyerek, üretimlerinizi buna göre yapın. Köylümüzün kalkınmış ve refah seviyesinin daha çok yükselmesi bizleri mutlu edecektir. Attığımız her adım bu ilkeye dayanıyor. Gerçekleştirdiğimiz yatırımlar halkımızın, köylümüzün ve insanımızın daha kaliteli bir yaşam sürmesi içindir. Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliğimize tekrar çalışmalarında başarılar diliyorum. Köylümüz ve üreticimiz için, proje noktasında üretken davranarak katkı sunmaya hazırız” dedi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :