- Hoşgeldiniz

Başkan, ‘’Kocaelili her şehit için bir fidan dikeceğiz’’

Başkan, ‘’Kocaelili her şehit için bir fidan dikeceğiz’’ sitemize 18 Mart 2015 tarihinde eklenmiş ve 231 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Çanakkale Zaferinin 100. Yıl anısına bir hatıra ormanı oluşturulacağını ifade ederek, “Vatanımız için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizin aziz hatıralarını canlı tutmak için Çanakkale Şehitleri 100. Yıl Anı Ormanı yapacağız. Gebze Beylik Dağı’nda oluşturacağımız bu ormanda her bir fidana bir şehidimizin ismi verilecek” dedi.

 

“HER BİR FİDANI BİR ÇOCUĞUMUZA EMANET EDECEĞİZ”

Milletimizin savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin ve Şehitlerimizin aziz hatırasını yaşatmak için oluşturulacak 100. Yıl Anı Ormanı’nda her fidanı bir ilköğretim öğrencisine emanet edeceklerini belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bu topraklarda refah ve huzur içerisinde yaşamamızı, bağımsızlığımızı ve hürriyetimizi borçlu olduğumuz o kahraman şehitlerimizi anmak ve hatıralarını yaşatmak için Çanakkale’de şehit olan 634 Kocaelili ecdadımız için fidan dikeceğiz. Her bir çocuğumuz bir fidana sahip çıkacak. Tarihine, kültürüne ve ecdadına sahip çıktığı gibi bu fidanı da koruyacak, bakacak ve onu sahiplenecektir” açıklamasını yaptı. Gebze Beylik dağında yapılacak Çanakkale Şehitleri 100. Yıl Anı Ormanı için 26 Mart Perşembe günü fidan dikim töreni gerçekleştirilecek.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :