- Hoşgeldiniz

Başkan ‘’Kent, STK’ların dinamizmine ihtiyaç duyuyor’’

Başkan ‘’Kent, STK’ların dinamizmine ihtiyaç duyuyor’’ sitemize 19 Ocak 2015 tarihinde eklenmiş ve 230 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, BEM BİR-SEN Şube Başkanı Sadican Aygen ve Eczacılar Odası Başkanı Sinan Usta ile yönetimlerini makamında ağırladı. Kentteki yapılan çalışmalardan ve sivil toplum örgütlerinin ülke içerisinde ki demokrasi kültürüne katkılarından bahseden Başkan Karaosmanoğlu “ Kent sivil toplum kuruluşlarının dinamizmine ihtiyaç duyuyor. Yeni fikirlerin ve akımların buralarda olgunlaşarak toplumun önüne çıkartılması gerekiyor. Üyelerinizle beraber hem yerel hem de genel demokrasiye katkı sağlamalısınız” dedi.

BEM BİR-SEN YENİ YÖNETİMİYLE ZİYARET ETTİ

28 Kasım’da seçilerek yeniden göreve gelen BEM BİR-SEN Kocaeli Şubesi yönetimi, Başkan Karaosmanoğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu. Sendikal faaliyetlerini kent genelinde ki birçok kurumda sürdüklerini ifade eden Şube Başkanı Sadican Aygen, “ Sendikacılık faaliyetlerinin dışında sosyal alanlarda da çalışmalara ağırlık vereceklerini” ifade etti. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’da, gerçekleşen ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirdi.

SENDİKACILIKTA İLKELERİNİZDEN ÖDÜN VERMEYİN

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası olarak 1994’te kurulan BEM BİR-SEN’in çalışma şeklinde ki ilkelerini önemli bulduğu dile getiren Başkan Karaosmanoğlu “ Yerel yönetim ve kamu çalışanlarının ortak haklarını korumanın dışında, geliştirmenin çabası içerisinde olduğunuzu görmek beni mutlu ediyor. Bizler için çok önemli olan evrensel insan hakları ve özgürlüklerini kendinize referans almanızı anlamlı buluyorum. Sendikal ilkelerinizden taviz vermemenizi, toplumun gelişmesine katkı sağlayacağını öngörüyorum. Sendikaların şiddet eylemleriyle değil fikir ve sosyal sorumlukla hareket etmesi ülkemizin demokrasisine de katkı sağlayacağını belirtmeliyim. Antidemokratik uygulamaların son verilmesinde ki çabanızı, üretimden gelen gücünüzle başardığınızın farkındayım. Çalışanların hak ve talepleri konusunda üstlendiğiniz sorumluluk da, dikkati çeken diğer çalışmalarınız olarak görüyorum” şeklinde konuştu.

BAŞARILI PERFORMANSI DAHA FAZLA ÖDÜLLENDİRECEĞİZ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ”Kurum içerisinde dürüst ve çalışkan arkadaşlarımızı daha fazla ödüllendireceğiz. Amacımız burada bir hizmet yarışı ortaya çıkartabilmek. Performansı yüksek arkadaşlarımızı daha fazla motive ederek, kurum ve toplum faydasına çalışma arzusunu daha fazla artırma gayreti içerisindeyiz” sözlerini sarf etti.

İNSAN YETİŞTİRMEYE ÇALIŞALIM

Ülke ve insanlık için yapılacak çalışmaların başında insan yetiştirmenin önemine vurgu yapan Başkan Karaosmanoğlu “ Büyükşehir ve sendika olarak insan yetiştirme gayretinde olalım. Yapmamız gereken en önemli çalışmaların başında bunun geldiğine inanıyorum. 2023,2053 ve 2071 gibi uzak mesafeli tasavvurumuzda ana unsurun insan olduğunu bilmeliyiz. Bunun içindir ki insan yetiştirmek için gerekli her türlü çalışmayı yapmalıyız. Sizler STK olarak, bizler büyük kurumlar olarak bu amaca uygun eğitim çalışmaları yapmalıyız. Bu noktada gayretlerimiz olabilir ancak bu amaca uygun çalışmalarımızı daha fazla yoğunlaştırmamız gerekiyor” açıklamasını yaptı.

ECZACILAR’DAN 30 OCAK ETKİNLİKLERİNE DAVET

Kocaeli Eczacılar Odası Başkanı Sinan Usta ve yönetimi de Başkan Karaosmanoğlu’na, Oda üyelerine dönük çalışmalar hakkında bilgi aktardı. Oda Başkanı Sinan Usta 30 Ocak’ta yapacakları sosyal etkinliklere, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu davet etti. Sıcak ve samimi ortamda gerçekleşen görüşmede Başkan Karaosmanoğlu “ Kentimizin sağlık alanında çok önemli bir alanı dolduran Eczacılarımızı verdikleri hizmetlerden dolayı tebrik ederim. İnsanımızın ihtiyaç duyduğu ilaca, hızlı ve güvenilir şekilde ulaşmasına katkılarınızı takdirle karşılıyorum” dedi.

İLAÇTA ESKİ KARANLIK DÖNEMLER GERİDE KALDI

Başkan Karaosmanoğlu geçmiş dönemlerde ki ilaç bulamama noktasında yaşanan eski karanlık günlerin geride kaldığını belirterek konuşmasında “ Geçmişte yaşanan o buhranlı ve insanımıza yakışmayacak ilaç kuyrukları ülkemizde son buldu. Hükümetimizin sağlık alanında gerçekleştirdiği devrim niteliğinde değişimler, insanımıza hizmet olarak geri döndü. Vatandaşımız artık eskiyi hatırlamak daha istemiyor. Bunun içindir ki daha çok çalışarak, üreterek ve şehirlerimizi daha yaşanabilir alanlara çevirerek halkımızın daha fazla mutlu olmasını sağlamalıyız” ifadelerine yer verdi.

İLAÇ İSRAFINA SON VERMELİYİZ

Ülkemizde yaşanan gereksiz kullanılan ve israf edilen ilaçlar içinde bir farkındalık çalışması gereğine vurgu yapan Başkan Karaosmanoğlu “ Her ne kadar ülkemizde ilaç noktasında devrim olsa bile, bu gereksiz ve israf edilen ilaçlarda vatandaşımızı bilinçlendirmeliyiz. Ülke kaynaklarının boşuna heba olmasına seyirci kalmamalıyız” vurgusu yaptı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :